הקש האחרון

כנס חרקוב. שיעור מס' 4.

שאלה: לא מזמן אתה אמרת שהגיעה תקופה, שאפשר לגשת להפצה אגרסיבית. מה הכוונה "הפצה אגרסיבית"?

תשובתי: כן, אני באמת השתמשתי במילה הזאת, מפני שדיברתי על כך רק עבור הקבוצה הפנימית שלנו שפועלת בישראל, איפה שהמצב עכשיו הוא די מתוח.

המשבר הכלכלי מתפתח במהירות גבוהה מאוד. במסגרות של מדינה קטנה זוהי תופעה מאוד מסוכנת, מפני שקצב ההתפתחות שלה שונה מקצב ההתפתחות של המשבר במדינה גדולה, איפה שמתרחשות ערבוביות שונות וההשפעה מגיעה באיטיות, עם דחייה. ואילו כאן זה מהר מאוד.

לכן, ממש תוך מספר חודשים אנחנו נוכל לראות, איך כתוצאה מהתפתחות מהירה של המשבר הכלכלי יתחילו כל מיני בעיות: הופעות של מחאות, כל מיני שינויים בממשלה, כל מה שתרצו. בקיצור, יתחיל "טלטול" של המדינה והעם.

חוץ מזה, אנחנו נמצאים במצב של טרום מלחמה. אני כמובן מקווה, שזה לא יגיע לידי כך. אבל בעיקרון, כולם מדברים על זה בגלוי. מדברים בכזה רוגע, על אף שזו כבר לא תהיה אותה מלחמה שחווינו לא פעם.

לכן המצב במדינה די מתוח. בתנאים כאלה אנחנו יכולים לצאת עם הפצה אגרסיבית: למה, בשביל מה, לתוך מה "נקלענו" ובאיזה אופן יכולים לעשות סדר.

אבל אני, בשום פנים ואופן, לא מייחס את המילים האלה לשום מדינות אחרות, מפני ששם המצב הוא שונה לחלוטין. יכול להיות שהם יתקרבו לזה בהדרגה, מפני שמכות האקלים, בעיות המזון ילכו ויגדלו (השנה אין כמעט יבול בכל העולם). חוץ מזה המשבר נמשך, כמות המובטלים ממשיכה לגדול וכולי.

אני לא מאחל את זה לאף אחד, אבל יכול להיות שתנאים חריפים כאלה יופיעו גם במדינות אחרות. אז אפשר יהיה גם שם לצאת בהפצה אגרסיבית של חכמת הקבלה, אפילו לא של שיטת הערבות, החיבור, אלא דווקא של חכמת הקבלה.

בכל מקרה, בישראל אנחנו מתכוננים לכך, שאפשר יהיה לצאת איתה לקהל הרחב. המצב יכול להיות כזה קריטי, שהאנשים יקבלו את זה כקש אחרון שאפשר להיאחז בו.

מתוך שיעור מס' 4 בכנס חרקוב, 18.08.2012

ידיעות קודמות בנושא:
המגן והחרב של הערבות
התעוררת? אל תשכב!
לדחוף את העולם לטוב

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/IWwYO

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest