דף הבית / חינוך, ילדים / הצפיפות בכיתות (חיים חדשים – 589)

הצפיפות בכיתות (חיים חדשים – 589)

גם אם תופחת כמות התלמידים בכיתה, הבעיות בחינוך לא תיפתרנה, כי הן במהות החינוך. מערכת החינוך מיוחדת בכך, שאפשר לשתול בה היום את עקרונות החיים של המחר. (הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה עם אורן לוי ויעל לשד-הראל)

תוכנית הטלוויזיה "חיים חדשים" בנושא "הצפיפות בכיתות".

לצפייה/האזנה: WMV וידאו | MP3 אודיו | MP4 וידאו

להורדת התוכנית: WMV וידאו | MP3 אודיו | MP4 וידאו

תקציר השיחה:

גם אם תופחת כמות התלמידים בכיתה, הבעיות בחינוך לא תיפתרנה, כי הן במהות החינוך. מערכת החינוך מיוחדת בכך, שאפשר לשתול בה היום את עקרונות החיים של המחר.

עלינו לתת לילד חינוך שיכין אותו לעולם של המחר. לשם כך עליי לראות מהו העתיד. כמו שמתכוננים לטיסה למאדים עם כל הסימולציות האפשריות, כך יש להתכונן לעולם העתיד.

העולם משתנה מהר, עלינו לתת היום לילדינו כלים שיאפשרו להם להתמודד בעתיד. העולם הופך מקושר יותר ויותר. נוצר קשר הדדי בין כל חלקי הטבע, דומם, צומח, חי וכל בני האדם. הילדינו יזדקקו לכלים שיאפשרו התקשרות נכונה לזולת ולטבע, ואפשרות לראות את הכול כצורה שלמה.

בישראל זה מאוד חשוב, כי העולם מצפה מאיתנו להראות דוגמה למהי צורת הקשר העתידה. כשהילדים יהיו מחוברים, יבינו זה את זה, יהיו קשורים בקשר טוב, אז לא ירגישו חוסר מקום וצפיפות.

בתי הספר צריכים להקנות לילדינו "כרית ביטחון", בדמות הכנה לחיים בעולם של המחר. במבט רחב יותר, אפשר לראות שכדור הארץ כולו נהיה צפוף, חייבים ללמוד להתחבר כמה שיותר מהר.

גם אם ההורים ילחצו מאוד ויימצא תקציב, בעוד כמה שנים נגלה שהבעיות נותרו בעינן. אדם צריך לצאת מבית הספר עשיר ומלא בכל מיני ידיעות, בכלים לחיים. החינוך החדש צריך להקנות הרגשה שמי שנמצא לידי הם לטובתי, קרובים לי, אהובים עליי. היחס בין התלמידים, ההכוונה של המורים, האווירה בכיתה, הם שקובעים הכול.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/JJgOS

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest