העבודה שלנו

שאלה: האדם התרגל לנצל את הסביבה לטובתו. גם כשמדברים על צדק חברתי, רבים רואים בכך הזדמנות לחטוף לעצמם עוד משהו…

תשובתי: לכן לפני הכול חייב להיות החינוך. חינוך פירושו גם השכלה חדשה, שמלמדת מהי המערכת שבה אנחנו נמצאים. כשאני נמצא בעולם הזה, אני יודע מה זה בנק, מה זה עבודה, מה זה קופת חולים, קרנות פנסיה, ביטוח לאומי, כבישים, רמזורים, משטרה, ממשלה… ואילו תינוק עדיין לא יודע את כל זה, ולכן אנחנו מלמדים אותו איך לחיות בתוך העולם הזה.

כך גם נצטרך עכשיו ללמד את האנושות איך לחיות בעולם האינטגרלי החדש. המנגנונים האגואיסטיים מפסיקים בהדרגה לתפקד. עוד מעט נראה שכוח הקבלה לא מביא לנו שום דבר. אנחנו רואים שאפילו אלה שיש להם המון כסף, לא יודעים מה יקרה איתו בעוד כמה חודשים. עוד מעט הם יגלו בבירור שיש להם הרבה כוח אבל הם לא יכולים לעשות כלום. הכול נעלם, הכול נאבד, הכול מתקלקל, מתפרק, לא עובד. אף מערכת לא תעבוד, חוץ ממערכת ההשפעה שנצטרך להקים.

שאלה: אבל זה יקרה אולי בעוד שנה שנתיים. אבל עכשיו יש לי בעיות, אני רוצה פיתרון עכשיו!

תשובתי: אז תתחיל לעשות את זה עכשיו. אתה רוצה לקבל כל טוב? – תשלם על זה בהשפעה לאחרים. זאת העבודה שלך, שנקראת "עבודת השם". אנחנו עומדים עכשיו לפני עולם שבו לא נוכל לפרנס את עצמנו בעזרת כוח הקבלה, אלא רק בכוח ההשפעה. ככל שתשפיע לאחרים, לחברה, כך תוכל לקבל מהחברה אוכל, ביגוד וכל שאר הדברים. אחרת לא. כי אתה נכנס לעולם חדש, שבו שורה הכוח האלטרואיסטי.

שאלה: כיצד הציבור הרחב יעבור את הסוויץ', שבעקבותיו הוא ירגיש את זה, ויהיה מוכן לבוא ולשבת וללמוד?

תשובתי: על ידי המכות. דווקא פרעה קירב את בני ישראל לאביהם שבשמיים. המן הרשע גרם לכך שהיהודים סוף כל סוף ברחו מגלות בבל והגיעו בחזרה לארץ ישראל. והמלך עמד מאחורי המן כל הזמן. אי אפשר להתקדם בלי שהאגו מתגלה לנו ככוח הרע, כשונא שלנו.

בסופו של דבר, המכות וההשפעה מצידנו יביאו לשינוי. הם לא יכולים מייד להשתנות ולהסכים איתנו. הרי העיקרון של "ואהבת לרעך כמוך" נראה להם ילדותי. הם עדיין לא מרגישים שזה הבסיס להכול, שזה תיקון הנשמה. עדיין לא התגלה להם הרע של האגואיזם.

הם יוכלו להרגיש את זה אחרי הרבה מכות, אך אנחנו לא רוצים שהם יסבלו, ולכן אנחנו מפיצים להם מראש את השיטה, על אף שזה מעורר בהם שנאה. כך אנחנו עוזרים לעולם.

מתוך שיעור על מאמר שבעל הסולם פרסם בעיתון "האומה", 28.09.2011

ידיעות קודמות בנושא:
החלוקה כבר צודקת!
הדרך אל הערבות ההדדית
מחליפים תוכנה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/GuVB7

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest