דף הבית / אקטואליה / דמוקרטיה בפעולה

דמוקרטיה בפעולה

קראתי מאמר מדעי על המושג שלטון. שלטון זה ריכוז כוח על הרבים בידיהם של המעטים. לא כולם יכולים להיות בעלי השליטה, אם לכולם תהיה שליטה, אז בעצם ניתן לומר שאין שליטה אצל אף אחד.

"השלטון בידי העם" זו סיסמה, והסיסמאות מעוצבות בכזאת צורה שלאף אחד לא יהיו טענות נגד. טענות נגד אינן מתעוררות מפני שלסיסמה אין תוכן קונקרטי. הסיסמאות קיימות עבור ההמונים, ואילו האליטה השלטת רואה בעם עבדים.

בכלכלת שוק הכול נקנה ונמכר, כולל גם הדמוקרטיה עצמה. לכן המועמד לשלטון מוצע למכירה פומבית, והקונה הופך להיות מי שייתן יותר. ודאי שהמועמד שקיבל את השלטון מידיה של האליטה הכלכלית, מתנהג לפי רצונה. זוהי דמוקרטיה של השוק החופשי. שלטון אמיתי נמצא רק אצל כמה עשרות אלפי אנשים, המקושרים ביניהם ברשת של אינטרסים כלכליים, פוליטיים, תרבותיים ומשפחתיים. הם אלה שיש להם השפעה בממשלה, בתעשייה, במסחר, בפיננסים, בצבא, בכלי התקשורת, ברפואה ובחינוך.

חשבתי שקראתי זאת שהעולם שלנו הגיע למשבר שלטון. לאחר שניסינו הכול, החלטנו שאיננו יכולים להמציא שום דבר ראוי. הגענו למבוי סתום. מפני שבכל שלטון שולט האגו שלנו. כולם היו רוצים לראות אלטרואיסטים בשלטון, אבל כאלה צריך לחנך, ולזה מיועדת חכמת הקבלה. חייבים להתחיל להשתמש בה, לעורר את כוח ההתנגדות לאגו שלנו, כוח חיובי כנגד כוח שלילי. אז נגיע לאיזון ונבנה את החברה החדשה. אבל זה אפשרי רק במידת החינוך. לא לבנות עכשיו, אלא להתחנך מחדש. את זה אנחנו מתחילים עכשיו לעשות!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/1w7aj

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest