גמרא וקבלה

photo_rav_gh70_175.jpgשאלתו של דוד: האם הלימוד שלך יכול להחליף את לימוד הגמרא. ומה הקשר בין הגמרא לחכמת הקבלה?

תשובה: גמרא היא ההמשך של המשנה. יחד הן נמצאות בתלמוד הבבלי. בגמרא מדובר על הבורא ועל הנברא, על תיקון הנברא והשגת מטרתו שהיא השוואת הצורה לבורא. הרי, חוץ מזה אין לאדם מה לעשות בעולם הזה, בשביל זה הוא כאן.

כדי להסביר את מטרת הבריאה, השתמשו המקובלים בארבע שפות: תנ"ך, הלכה, אגדה, קבלה. שפת הקבלה היא המדויקת ביותר, לכן המקובלים משתמשים בה כבסיס, ורק לפעמים משתמשים בשפות האחרות.

יחד עם זאת כל כתבי הקודש מדברים רק על מעשיו של הבורא. לכן, הם נקראים "קדושים". ראה מאמרו של בעל הסולם "תורת הקבלה ומהותה", פרק "ארבע לשונות משמשות לחכמת האמת" (מתוך: "פרי חכם מאמרים" עמוד קנ"ה).

שיעורים על פי המאמר "תורת הקבלה ומהותה"

שאלתו של יניב: בסופו של דבר, לאחר שאני שומע אותך כבר זמן רב, הגעתי למסקנה שאתה חוזר על אותם דברים שוב ושוב, רק באופן אחר. השאלה היא, האם אתה עושה את זה בכוונה או בגלל שזה נוח לך, כי זה לא מצריך ממך לפתוח דברים חדשים מהמקורות. למשל, אף פעם לא שמעתי אותך מנסה להוציא חידושים נוספים מהמקרא, הרי אם אתה מקובל, אתה אמור לראות דרך אותם הכתובים את הפנימיות.

תשובה: בשיעורים אנחנו לומדים לפי אותה תכנית כמו שלמדתי אצל רב"ש. אתה יכול לשאול את התלמידים שלו ולוודא. על פרשת השבוע אני מדבר בתכניות הטלוויזיה שלנו. כל התכניות הללו נמצאות באינטרנט.

פוסטים קודמים בנושא:
תלמוד, מוסר ועסקים
כל המקורות מדברים על הרוחניות
ידיעות נוספות בקטגורייה: "לימוד חכמת הקבלה" ו"שפת הקבלה".

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/V5Hqu

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest