דף הבית / קבלה ומדע / טבע / בריאת העולם

בריאת העולם

photo_rav_gh70_061.gif

שאלתה של גל אלמוג: אני מורה ומלמדת כעת את נושא הבריאה, לאחר לימוד בראשית א' אנו מתכוננים ללמד את תיאוריית המפץ הגדול. כיצד ניתן ליישב את הסתירה כביכול בין בריאת העולם, לפני 5600 שנה ובין זמן המפץ..מיליארדי שנים.

תשובתי: המפץ הגדול אירע לפני 14 מיליארד שנה. סיבתו: ניצוץ של האור העליון הגיע לרמתו הנמוכה ביותר במעטה של אגואיזם. הניצוץ הכיל בתוכו את כל החומר והאנרגיה של העולם שלנו, שמהם התפתח אחר כך כל היקום.

לפני כ- 4 מיליארד שנה, כתוצאה מהתעבות חלקיקים, הופיע כדור הארץ. במשך כמה מיליארדי שנים כדור הארץ התקרר, עד שנתהוותה האטמוספרה והחיים (ראו בעל הסולם, עיתון "האומה"). אין שום דבר מקרי. כל הפעולות הן תוצאה של יישום המידע, שנמצא באותו ניצוץ אור ראשוני.

לאחר הטבע הדומם, הופיע הצומח, החי והאדם, הכל לפי הסדר. כמו בתיאוריית דארוין, אלא שסיבת ההופעה של כל פרט בטבע היא לפי המידע שהיה מושרש מלכתחילה בניצוץ האור. כלומר בתוך ניצוץ האור, מלכתחילה היה מוטבע כל המידע אודות היקום שלנו.

בפרשנות שלנו לאבולוציה, על פי הצורה החיצונית שאנחנו רואים, כלומר הופעת מין שהתפתח ממין אחד, ושממנו התפתח מין נוסף, אנחנו לא מפרשים נכון את האבולוציה, שהיא למעשה תהליך התגלות (התפתחות) של נתוני מידע (גנים), הנקראים בחוכמת הקבלה "רשימות".

האדם התפתח מהקוף, כפי שכותב האר"י בספר "עץ החיים", לפני מאות אלפי שנים. (ראה ספר תלמוד עשר הספירות, חלק ג). אבל האדם הראשון שהשיג את הבורא נקרא "אדם", מהמילה "אדמֵה" לבורא, כלומר, דומה לבורא, השיג את הבורא לפני 5769 שנה.
את התאריך הזה אנחנו מציינים כראש השנה, וממנו מתחילה ספירת השנים לפי הלוח העברי. כי החל מתאריך זה, במשך 6000 שנה, כולנו מחויבים להשיג את דרגת הבורא כלומר תיקון מלא לאגואיזם.

ידיעות קודמות בנושא:
מאיץ חלקיקים – החור השחור – סוף העולם
האבולוציה – לקראת השגת הבורא
רשימות וההיסטוריה האנושית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ulF0f

3 comments

 1. אברהם קרוננפלד

  שלום כבוד הרב

  השמח לקבל ציטוט מדויק אל התפתחות האדם מהקוף לפי האר"י

  בתודה מראש

  אברהם

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  Love your blog

 3. שלום כבוד הרב ..

  נשמח לקבל ציטוט והסבר על התפתחות האדם מהקוף מסר עץ חיים

  תודה רבה

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest