דף הבית / משבר עולמי / בוא אל פרעה!

בוא אל פרעה!

photo_rav_gh70_012.jpg

שאלה: מדוע החברה האנושית שלנו איננה יכולה להשיג ערבות הדדית בדרך טבעית, בדומה לתאים בגוף?

תשובה: האדם הוא יצור מורכב מכדי להיות מקושר עם האחרים. ככל שהאגואיזם גדול יותר, בכל הדרגות: דומם, צומח, חי ומדבר, כל אלמנט נעשה אינדיבידואלי יותר, ואינו מסוגל להתחבר עם האחרים. במידת התפתחותך, תרגיש את עצמך יותר ויותר מנותק מהאחרים.

בימינו לא רק פסיכולוגים וסוציולוגים, אלא גם כלכלנים ופוליטיקאים מגלים, שהעולם נהיה מקושר הדדית ושאנחנו צריכים להתחבר. אך הם מאמינים שאנו מסוגלים לכך על ידי אמצעי ארצי כלשהו, ואז הכול יסתדר: יהיה בנק עולמי, ממשלה כלל עולמית, חינוך, קשר כלל עולמי וכו'. לאחר כמה פגישות נוספות, כמו של ה-G20, הם יתחילו להבין שאין בידם שיטה המאפשרת להתחבר.

הייסורים יהיו גדולים מאד, יתגלו איומים נוספים, ירגישו חוסר בטחון, חוסר התמצאות, חוסר כוחות מוחלט, כולם ילקו בחרדה. הרי מצב של חוסר ודאות הוא בלתי נסבל לאדם. דאגה בלתי פוסקת וחוסר ודאות, גרועים יותר ממוות. המוח שלנו איננו מסוגל לתפקד בתנאים כאלה.

החיבור בינינו אפשרי רק מעל הטבע האגואיסטי שלנו. ברמות הדומם, הצומח והחי כל הטבע, כל חלקיו, קשורים יחדיו באופן אינסטינקטיבי, טבעי, ומשלימים זה את זה, משתפים פעולה באופן הרמוני אחד עם השני, בלי בחירה חופשית והחלטה מצידם. חיבור דומה בין בני האדם צריך להתממש על ידי כל אדם בצורה הכרתית, הבורא לא נתן לנו חיבור זה בצורת אינסטינקט. החיבור הזה אפשרי רק ברכישת תכונת ההשפעה והאהבה, שיתוף והתכללות של כולם עם כולם. בזה אנחנו צריכים להתעלות מעל עצמנו, מעל האגואיזם שלנו, להשיג את המצווה התנכ"ית "ואהבת לרעך כמוך".

רק כך תתגלה בנו תכונת הבורא, נהפוך לדומים לו, ונבין מדוע הוא מתנהג עמנו כך…

ידיעות קודמות בנושא:
אני מוסר לכם את חיי!
חייבים להתאחד ולא יכולים

ידיעות נוספות במדורים: משבר עולמי, ערבות, אגואיזם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/xK4B0

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest