ארץ האור

laitman_2011-02-25_9222-70.jpg

בעיתון "האומה" ובכתביו על הדור האחרון, בעל הסולם כותב שבכך שחזרנו לארץ ישראל לאחר גלות בת אלפיים שנה, העָם היהודי קיבל הזדמנות. הזדמנות לגאולה, הזדמנות להפוך להיות עצמאי. אך העצמאות היא בלתי אפשרית אם אנחנו תלויים באחרים. ואנחנו תמיד תלויים באחרים, וגם לא יכול להיות אחרת. הרי הקבוצה הזאת מיועדת לשרת את העולם, היא צריכה להפוך להיות אור לגויים.

בתורה נאמר: "אתם תהיו לי ממלכת כוהנים וגוי קדוש". "כוהנים", זה אומר "מורים". במילים אחרות, אנחנו צריכים להפוך להיות מורים, דוגמה, ולכן אנחנו עָם סגולה. אנחנו צריכים לתקן את עצמנו ולהראות דוגמה לאנושות, איזה תיקון היא חייבת לעבור ובאיזו צורה ניתן להשיג את התיקון הזה.

אחרת, בכך שהיא שוקעת במשבר הגלובאלי, האנושות תחייב אותנו לעשות את זה בדרך הנוראית ביותר. בהיסטוריה לא חסרות דוגמאות של תסריט דומה. ולכן כל המקובלים, כולל הנביאים, מזהירים אותנו, על כך שהגיע זמן מיוחד של בחירה, שמיושׂם ללא כל דיחוי.

אנחנו צריכים להפיץ את חכמת הקבלה, קודם כל בעָם היהודי ולעורר אותו לאיחוד, כדי שהוא יכונן מדינה שמבוססת על חוקים רוחניים. וכל החוקים האלה מסתכמים לעיקרון אחד: "ואהבת לרעך כמוך". מעבר לזה לא צריך דבר, תשאירו את הפחדים שלכם בקשר לתורה ומצוות. תחשבו רק על דבר אחד, על אהבה ולא יותר מזה.

נאמר "ואהבת לרעך כמוך, זה כלל גדול בתורה". בהשתוקקות אליו, אתה מושך אור והופך לארץ האור. תראה לעולם שזה אפשרי, והעולם יאהב אותך, במקום לשׂנוא.

כזה פתרון פשוט ועדכני, והכול תלוי בנו. העצמאות שלנו מסתכמת דווקא ביכולת לעשות את זה. אז בוא ניישׂם אותה.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם, 06.05.2011

ידיעות קודמות בנושא:
אחראים לעורר את האנושות
להיות דוגמה לכל העמים
העבודה מוטלת עלינו

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/NzKS8

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest