דף הבית / נשים / ארגון נשים

ארגון נשים

מיכאל לייטמן

הודעה מהירחון Psychological Science: מדענים מאוניברסיטת קולומביה הוכיחו, שנגיעתה של אישה מכריחה את הגבר לקחת סיכונים (להסתכן), זה מוסבר על ידי הופעת הרגשת המוגנות, בדומה לרגשות המועברים על ידי מגע של האימא לתינוק.

לקבוצת מתנדבים ניתנה האפשרות להשתתף במשחקים. לפני תחילת המשחק משתתפי הניסוי נפגשו עם גבר או עם אישה, אשר ברכו אותם במגע, לחיצת יד או ללא מגע גופני. המדענים קבעו, שמגע של אישה מאלץ את השחקנים משני המינים לקבל על עצמם יותר סיכונים במשחק בתקווה לקבל גמול גבוה יותר.

האפקט חזק יותר אם האישה נוגעת בכתף ופחות חזק אם לוחצת יד. מגע גופני עם גבר אינו מביא לשינוי בהתנהגות. האפקט קשור עם רגש המוגנות (ההגנה), שמופיע אצל הילדים כתוצאה מהמגע של האימא. דווקא המגע הזה מכריח את הילדים להשתובב ולהתפרע ולחפש הרפתקאות למיניהן.

תגובתי: חכמת הקבלה מחלקת את העבודה הרוחנית לשני חלקים: החלק הנשי עוזר, מביא התפעלות, מכוון, נותן רצון (מלכות), והחלק הגברי (מסך ואור חוזר), מכוון על ידי החלק הנשי לכיוון המטרה (לטרף), יוצא ל"צייד" ומוכן להסתכן, ללכת למעלה מהטבע שלו. ללא ההשתתפות הנשית, הגברים והנשים לא ישיגו את המטרה.

"המדענים קבעו, שמגע של אישה מאלץ את השחקנים משני המינים לקבל על עצמם יותר סיכונים במשחק בתקווה לקבל גמול גבוה יותר". כמו כן הנשים מסוגלות להביא להתפעלות אחת מהשנייה, לגדל בסביבתן רצונות גדולים יותר, בזה מסתכמת מטרת הקמתו של ארגון הנשים הקבלי, ולא השפעתה האישית של האישה על בעלה.

שיתוף פעולה נכון של שני המינים יספק לכולנו את העתיד הטוב.

רשומות קודמות בנושא:
הכל הודות לנשים…
הרוחניות הנשית מתגלה היום!
הבורא שומע לרצון האישה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/yvgyf

5 comments

 1. "בזה מסתכמת מטרת הקמתו של ארגון הנשים הקבלי, ולא השפעתה האישית של האישה על בעלה."

  כל מערכת מורכבת מהקשר בין חלקיה. איך ייתכן שיהיה אחד שיעבוד בצורה תקינה מבלי שכל יחידה בפני עצמה מרגישה מה היא צריכה לעשות, ביחס לחלק הפרטי והיחסי לזה שמולו ניצבת המערכת עצמה?

  "כלל ופרט שווים" וגם "פרט וכלל שווים".

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מהפכני. נפלא!

 3. ואלרי מנהריה

  השאלה רק – האם אישה יכולה חוץ מלקדם ולפתח, גם לעורר את ה"רצון"?

 4. shalom esmach lehitztaref le eirgoon hanashim

  eich??

  toda

 5. זה עובד וזה בדוק על בשרי במאה אחוז!!!! לא סתם זה נתן לרבי עקיבא פוש גדול ללכת ללמוד. זה מגניב עד כמה טבע מסודר בצורה מטרתית!!!!

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest