דף הבית / נשים / אנחנו חלוצים!

אנחנו חלוצים!

אנחנו חלוצים!
שאלה:
המקובלים דיברו הרבה על הצורך של הגברים בקבוצה, הם ניבאו את הגעת המצב של הדור האחרון, את "פני הדור כפני הכלב", את הגלות וכן את התיקון וכן הלאה. מדוע אם כך, הם לא כתבו על החלק הנשי? מדוע הם לא דיברו על הזמן שבו החיסרון החזק של הנשים יגרום להן לפעול? וכמו שכתבו על קבוצה עבור גברים ולימודים עבור גברים, הם לא דיברו על איך הצד הנשי צריך להתקדם?

תשובה: לכל דבר יש זמן משלו. העתיד אינו ידוע לנו, הוא מתגלה בהתאם לפעולותינו – ובכל שלב אנו מבינים איך להתקדם הלאה. הרי אנו עובדים בחכמת הקבלה עם העולם העליון, עם הבורא, ואיננו יכולים מראש לנבא מה תהיה התוצאה מפעולותינו. יש לנו עסק עם מכונה ענקית – מערכת הנשמות שמלאה באור העליון.

בעל סולם כתב על העתיד רק בפתקים לעצמו ותיאר את הצורות השונות האפשריות – בהתאם לפעולותינו. מכתבי ידו הורכבו "כתבי הדור האחרון" וכן סדרת הספרים "פרי חכם".

העידן שלנו – הוא הזמן למימוש ראשון של שיטת תיקון העולם. כך כותבים בעל הסולם, הרב קוק והמקובלים האחרים של המאה ה-20. בזה אנחנו חלוצים.

המקובלים והנביאים מהעבר דיברו רק על התפתחות בדרך הטבע ("בעיתה"), כלומר מה יקרה בעולם אם האדם לא יתערב בפעילות הטבע, ויובל לתיקון רק כתוצאה מכך שהטבע יחייב אותו בכך.

אולם אנו, בהשתוקקות שלנו לתיקון, מזרזים את התיקון (דרך "אחישנה") ומרגישים אותו כרצוי – ולכן נבואותיהם אינן תקפות לגבינו. אנו מרככים אותן ומזרזים את ההתפתחות ע"י "האור העליון המחזיר למוטב".

גם את השתתפות החלק הנשי בתיקון הכללי לא תיארו המקובלים, אלא הכלילו אותה בהשתוקקות הכללית. כתביהם של המקובלים מנחים אותנו היום בפועל, ואנו מתחילים לצעוד בדרך.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/66eIa

9 comments

 1. קראתי ב"שיחות על שלבי הסולם" חלק א', שבעל הסולם בכבודו ובעצמו לימד את בתו הבכורה של הרב"ש, עד שזו , לאחר שהפכה לאמא, העדיפה להתרכז בגידול הילדים.

  זו דוגמא טובה בשבילי לכך , שגם בעל הסולם האמין ביכולתם של הנשים לא רק להשפיע חסרון , אלא גם להתעלות לדרגות גבוהות ברוחניות.

   כולי תקווה שהוא והרב"ש פועלים גם לטובת הכלי הנשי במערכת אדה"ר.

   אמן

 2. רינת היקרה,

  הנשים הם חלק ממערכת אדה"ר. הן כלולות, חלק בלתי נפרד.

  ודאי ש"הוא והרב"ש פועלים גם לטובת הכלי הנשי במערכת אדה"ר.".

  אני מקווה שיבוא היום שנשים תפסקנה להרגיש מקופחת ונחותות, שכל הרגשות האלה באים מהאגו, ותתחלנה להפנות את הכוחות שלהם למקומות בונים.

  אמן

 3. תשמעי יקירה, את צודקת במיליון אחוז.

  ואני בעד שאנו הנשים נמשיך במאמצי ההפצה והשפעת החיסרון  שלנו על הכלי הגברי.

  רק רציתי לוודא  – ששם למעלה פועלים גם בשבילנו.

  תודה על האישור Smile

 4. הרגשות האלה נובעים מאפלייה שמקורה בשורש הבריאה בו האנרגיה הנשית החליטה לא להתעסק במשחקי מלחמה ואגו

  עד היום הם חושבים ומאמינים שאלוהים זה זכר ריבון שליט שופט שיושב על הכסא ושוכחים את האמת לגבי הטבע .

 5. אסתר המלכה:)

  גם אני מקווה לאותו הדבר בדיוק:)

 6. רב גם סיפר שרב"ש אמר פעם על אישתו השניה פייגה, שלפי הרצון שלה לרוחניות היא ראויה לשבת בשיעור עם הגברים וללמוד. והוא גם למד איתה בעצמו.

  וזה ברור שהכל תלוי ברצונו של האדם, אם אישה או אם גבר.

  וכבר יצאנו מזמן מהסרט הזה שאנחנו מקופחות…

  לחיים!!

 7. "כסיל יושב בחיבוק ידיים ואוכל את בשרו"

 8. מה שמטריד בזה הוא שהגברים בעצמם דואגים שיהיה לי חיסרון
  ואחכ גם לא מתקדמים כפי שצריך לתקן אותו

  הקמצנות וההתחשבנות במה מגיע -ולמי -בזמן שאת עצמם הם מרפדים טוב טוב מכל הכיוונים.

  יש "דברים" מסוימים שהם לא למכירה ואי אפשר להעתיק או לקנות אותם!

  אני דואגת לעשות את שלי ולכתוב לכם
  זורקת לכם את הכפפה כמו שאומרים
  הבחירה שלכם להתעלם ממני או לפעול .

  האם תתעוררו???

  החורף ניגמר…!

 9. כדאי לקרוא על נשמה נקבית וזכרית
  חלק שלישי: "תן לנשמה להיוולד בדרכה" 
  הנה קטע משם:

  אגי משעול: מה המיוחד בנשמה ממין נקבה? במה היא שונה מנשמה ממין זכר? כי בגוף אנחנו רואים הבדל אבל מה בנשמה?

  הרב: מההבדל בין הגופים אפשר ללמוד גם על ההבדלים בין הנשמות, ומכאן שהלידה, וכל עניין ההמשכיות, וכן האבולוציה הפנימית הרוחנית, באה לנשִמת הנקבה ולא לנשמת הזכר. הזכר הוא המחזיק, המוביל, השומר, ומעניק התנאים. הוא זה שעוטף, מסדר ומכין. והלידה וההתפתחות באות מנשמת הנקבה. בעצם העולם תלוי בה, בנקבה. הלידה וההמשך, ואין כוונתי ללידה והמשכיות בחיים הגשמיים, אלא ללידת המצבים החדשים, התפתחותם, והאופן שהנשמה מתפתחת ממצב למצב עד שבאה לתכלית, לגמר התיקון, כל זה בעצם קורה רק בתוך נשמת הנקבה. ודאי שזה מוּנע על ידי הכוח והסדר שהזכר מכין. יש כאן צורת ריקוד רוחנית, שבה הם כרוכים זה בזה, וכך באים יחד למטרת הבריאה.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest