דף הבית / משבר עולמי / אינקובאטור לאנושות

אינקובאטור לאנושות

photo_rav_gh70_149.jpg

שאלה: מה דעתך, האם העולם הגלובלי יגיע בוודאות למשטר קומוניסטי או שתתכן חזרה לצורות קודמות (החל מהתקופה הפרה-היסטורית והלאה)? האם מרקס חזר לאופנה…

תשובה: התפתחות החברה הביאה אותנו להכרת הקשר בינינו, ובהמשך תביא אותנו לצורך לחיות כמשפחה אחת, שבה דורשים מכל אחד לפי יכולתו ונותנים לכל אחד לפי צרכיו.

מרקס (לפי בעל הסולם, בעיתון "האומה") מודה, שהדבר אפשרי רק בתנאי שהעבודה לכשעצמה תהפוך לצורך קיומי, לביטוי של אהבה, ולא לאמצעי קיומי הכרחי, ורק כאשר יחד עם האגואיזם הפרטי המתוקן, יצמחו כוחות יצירתיים, והשפע יתגלה על ידי השתוות לחוקי הטבע.

מרקס טוען, שהכוח השלילי הורס את המצב הקודם, ולאחר מכן הכוח החיובי יוצר מצב יותר טוב, עד לגילוי מלא של הכוח החיובי. אבל ההתפתחות תחת השפעת הכוח השלילי מלאה בייסורים ארוכים. אם האדם מכיר את דרך ההתפתחות, הוא יכול להשתחרר מהשפעת הכוח השלילי, זאת אומרת לנהל את ההתפתחות שלו. התועלת בכך היא חסכון של זמן ושל ייסורים.

בשביל זה, במקום דרך הייסורים הטבעית, יש צורך במנגנון מלאכותי של התפתחות האנושות, שמנוהל בדומה לאינקובטור, שמאפשר לגדל אפרוחים במהירות ובביטחון. אבל בהתחלה יש ללמוד את הטבע, ולפי אותו עיקרון לבנות מנגנון מלאכותי כזה.

הקבלה נותנת לנו מידע מלא על יצירת "אינקובטור" כזה בשביל כל האנושות. האינקובטור הוא בעצם סביבה נכונה ומאורגנת, חברה, שמאלצת את האדם, על ידי השפעות מכוונות,להשתנות ולקבל את הצורה הנדרשת לו ולחברה. ראה מאמרו של בעל הסולם "החרות" (קבלה למתחיל עמוד 199).

שיעורים לפי עיתון "האומה"
שיעורים לפי מאמר "החרות"

פוסטים קודמים בנושא:
ושוב קרל מרקס וקומוניזם…
קרל מרקס והמשבר הפיננסי – קליפ

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/l969l

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest