אזוטריה

שאלה: תמיד התעניינתי באזוטריה, אבל כאשר נודע לי על חכמת הקבלה הבנתי שזה הדבר שחיפשתי כל חיי. כיצד אפשר להסביר למתעניינים באזוטריה שיש משהו נעלה ואמיתי הרבה יותר?

תשובתי: אזוטריה זהו לימוד אגואיסטי, שאינו מדבר על כך שעל האדם לשנות את עצמו, אלא שצריך קצת להתרכז, להיות טוב במסגרות הקיימות ואז יהיה לך ולאחרים טוב וכולם ירגישו בנוח. לעומת זאת, לפי חכמת הקבלה עליך לעבור דרך מיוחדת שבה אתה מתנתק לחלוטין מהאגו והוא גווע בתוכך בהדרגה. אתה מסכים ורוצה זאת ועליך לעקוב ולוודא שזה יקרה. עליך להיות נוכח בזמן דעיכתו ההדרגתית של האגו, כדי שבמקומו תופיע בך תכונת ההשפעה והאהבה.

לכן, לא הייתי אומר שחכמת הקבלה זו אזוטריה ואף לא אזוטריה גבוהה ביותר אלא משהו הפוך. יכול להיות שכלפי חוץ לא רואים זאת, מפני שלכל העוסקים באזוטריה נדמה שהם משנים את עצמם, משנים את הטבע שלהם, רוכשים נשמה, אולם צריך להיווכח בזה. לא הייתי מייעץ להתחיל להפיץ ישירות את חכמת הקבלה לכולם, היא אינה מיועדת לכולם. אפשר לעשות זאת ברכות, להציע להם השלמה כלשהי לְמה שהם לומדים ועוסקים בו באופן מעשי. יכול להיות שזה יעניין מישהו מהם, שפשוט יגלו וידעו שיש גם לימוד כזה, הוא יעזור להם להתקדם.

שאלה: האם אתה נגד כל סוג של לחץ?

תשובתי: אין לחץ ברוחניות, בשום פנים ואופן לא ללחוץ. אדם שמתחיל להרגיש על מה מדברת חכמת הקבלה, מגיע בעצמו ללימוד שלה מלבד זאת הוא רואה שאי אפשר אחרת. חוכמת הקבלה לומדים רק לפי הדחף הפנימי של הלב.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 26.6.2018

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/lzjqc

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest