דף הבית / כלכלה / כסף / S&P הורידה את דירוגי האשראי של תשע מדינות האיחוד האירופי

S&P הורידה את דירוגי האשראי של תשע מדינות האיחוד האירופי

מאמר מתוך "Deutsche Welle", גרמניה:

ברשימת מדינות העונשין נמצאות צרפת, אוסטריה, ספרד, איטליה, פורטוגל, קפריסין, מלטה, סלובקיה וסלובניה. גרמניה שמרה על הדירוג הגבוה ביותר AAA. מלבד זאת, S&P נתנה תחזית שלילית לגבי יכולת החזר החובות של 14 המדינות בעלות המטבע האירופי האחיד.

הורדת הדירוגים אינה מבטיחה שום דבר חיובי לאיחוד האירופי. לפי הערכת סוכנות DPA, הורדת הדירוג המדיני של צרפת, הכלכלה השנייה בעוצמתה באירופה, עלולה להוביל להשלכות שליליות למדי עבור המאמצים המשותפים של האירופאים להוציא את האיחוד ממשבר החובות.

התייחסותי: אולי כבר הגיע הזמן שהממשלות יבחנו מחדש את השקפות עולמן לגבי התלות ההדדית של העולם ויסיקו מסקנות – אנחנו חייבים להביא את עצמינו לאינטגרציה מלאה, לחברה של צריכה הגיונית, להביא כל אדם לרמת חיים סבירה. ניתן להשיג זאת בהדרגה, על ידי השכלה וחינוך אינטגרלי מחויב וכולל.

חייבים לבנות בהדרגה את המערכת הזו של הלימוד הווירטואלי. להעמיד תנאים לקבלת משכורת, דמי אבטלה או סיוע לעסק פרטי – בהשתתפות של כולם, ללא יוצא מן הכלל, בהאזנה לשיחות בנושא החינוך האינטגרלי. במקרה הזה אנחנו נרגיע את הציבור חסר שביעות הרצון, בעזרתו ניצור רשת של עזרה הדדית וכו'…

ידיעות קודמות בנושא:
גוש האירו נמצא בשלב של משבר מערכתי פעיל
האיחוד האירופי יכול להיתקל במיתון בקנה מידה לא ידוע
שנת 2012 – שנה מכרעת עבור אירופה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/CJIBr

One comment

  1. או חברותא או מיתותא: זו בועה נפיצה, שיכולה להתפוצץ בפנים, אם לא יתעתשו בזמן, להשכיל לאחד כוחות ולצאת מהמשבר.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest