SMS מלב אל לב

תמיד חשבנו שהקשרים ההדדיים שלנו מקבילים לקשרים שפועלים בטבע הדומם, הצומח והחי. לקשרים הטבעיים בינינו אנחנו מוסיפים קשרים משלנו: מתחתנים, עורכים הסכמים מסחריים ותעשייתיים, מרוויחים זה על חשבון זה… אנחנו מקיימים את הקשרים החומריים הרגילים בעולם הזה, על בסיס הרצונות האגואיסטיים שלנו. אנחנו שומרים על האינטרס שלנו, אבל גם לא טורפים זה את זה. אנחנו נהנים, אמנם בצורה מוגבלת, אבל כך אנחנו חיים ומסתדרים איכשהו.

כל הקשרים האלה, כולל הקשרים הווירטואליים, היו עד עכשיו די מוחשיים ונשלטים. לדוגמא, אנחנו ניהלנו את הכלכלה על ידי מדע ונתונים סטטיסטיים. בכלל, הקשרים החומריים נבנים כתוספת לקשרים הטבעיים. הם תוצאה מהאבולוציה. כל דור בונה לעצמו בכל פעם צורות חדשות של קשרים בין בני האדם.

ועכשיו, אנחנו צריכים לראשונה להכיר בעובדה שאנחנו מחוברים בינינו במחשבות. כבר קיימים מחקרים שמאמתים את זה, אבל הקשר המחשבתי בכל זאת נסתר מאיתנו. הרי לא מדובר על העברת נתונים אלחוטית, שמתבצעת תחת בקרה מלאה שלנו בהתאם לחוקי העולם הפיזי. אין לנו שליטה על החוטים שמחברים את המחשבות, ורק לפי סימנים חיצוניים, לפי תוצאות ברמות נמוכות יותר, אנחנו מגלים שאנחנו מקושרים זה לזה מחשבתית.

וכאן טמונה הבעיה: ברמת הקשר המחשבתית, איננו יודעים לפעול באופן הכרתי. אינני יכול לשלוח לך איזשהו "SMS מחשבתי", שאותו תקבל ותבין. אנחנו לא יודעים איך להשתמש ב"חוט הקשר" בין המוחות והלבבות שלנו. אנחנו מקבלים רמזים עליו, אך איננו יכולים לשלוט בו. המדעים המסורתיים שלנו חוקרים את הקשרים הקיימים בטבע הדומם, הצומח והחי. אבל היכן אותו המדע שחוקר ומודד את הקשר ההדדי בדרגת המדבר?

כדי לשלוט על משהו, אנחנו צריכים לעלות לדרגה גבוהה יותר, לשורשים של אותה המדרגה שאנחנו רוצים להבין ולקלוט. ולכן היום, כשמתגלה הקשר ההדדי בדרגת המדבר, העולם נתקל בבעיה. הקשר הזה בין הרצונות והמחשבות חומק מאיתנו. אבל אנחנו לא נשרוד אם לא נשתלט עליו. כי הוא שולט על רמות הקשר הנמוכות יותר, ולכן אנחנו פשוט חייבים לשלוט עליו.

איך אפשר לעשות את זה? אנחנו רואים שהמנגנונים שיצרנו במשך אלפי שנות קיום הציוויליזציה, מפסיקים לעבוד. מוסד המשפחה מאז ומעולם היווה את היסוד של האנושות, את הבסיס המוצק של דרגת החי. אבל המשפחה נהרסת. גם מערכות אחרות קורסות, אפילו אם הן מלאכותיות, אך הן נובעות בצורה ישירה מההתפתחות שלנו: התעשייה, המסחר, המדע, התרבות, החינוך. אנחנו בעצמנו יצרנו את המערכות האלה, ועכשיו איננו יודעים כיצד להוציא אותן מהמשבר.

כל זה מפני שמתגלה בינינו רשת קשר חדשה, בדרגות הרצון והמחשבה. ולכן, נוכל להחזיר את השליטה על החיים שלנו רק אם נעלה לדרגת הבורא, אם נבין שהרשת הזאת הגיעה אלינו מהרצון האחד והמחשבה האחת ששולטים עלינו ומנהלים אותנו, ואנחנו צריכים לגלות את הרצון והמחשבה האלה. ואז, בהדרגה, נבין את חוקי הרשת החדשה ונכיר את מערכת העולמות. זאת מגמת ההתפתחות של העולם.

מתוך שיעור על אגרת של הרב"ש, 24.09.2011

ידיעות קודמות בנושא:
לנצל את כוח המחשבה – לשם תיקון העולם
ריכוז פנימי
רשת שקושרת את הלבבות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/dodYU

2 comments

 1. רצה הרצון
  וברר הבירור
  חשבה המחשבה
  ודיבר הדיבור
  על מעשה שנעשה
  בין הא תחתונה
  לואו החיבור

  בהתבוננות ובחכמה
  בגלוי או בסתר
  שניהם משתוקקים
  להשיג את הכתר

  ההא תחתונה
  שואפת להשתוות
  לאחותה העליונה
  בעוד ואו החיבור
  תעלה ותצטמצם
  ליוד הקטנה

  וכולן מכוונות לשורשן
  ככלים במגרעת
  באור העליון
  תתמלאנה בדעת

 2. איציק מבאר שבע

  פוסט יפה. אין מילים

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest