דף הבית / המשבר ופתרונו / המציאות שנתונה בחושים

המציאות שנתונה בחושים

דעתו של מ. חזין (M.Hazin), כלכלן: ההרגשה בסוף 2011 הייתה אופטימית. כולם היו בטוחים שהמשבר יסתיים בשנת 2012. אולם בסוף 2012, המצב התחיל להשתנות באופן דרמטי. הדוגמה העיקרית לכך הייתה דו"ח המודיעין של ארה"ב על מצב העולם לקראת שנת 2030. הדבר העיקרי בדו"ח הוא, שארה"ב לא תהיה דומיננטית בעולם.

זהו השינוי הקיצוני בתנאי הקיום האנושי לאורך 2000 השנים האחרונות. מאז, תמיד היו קבוצות של אנשים שהיו מוכנים לקחת אחריות על כל האנושות, תוך כדי ההצעה של "כללי המשחק" האוניברסליים. לראשונה הכללים הללו נבנו על בסיס הערכים של התנ"ך (הפרויקט הנוצרי הגלובלי, פרויקט האסלאם).

מהמאה ה- 16 חלה הגבלה על ערכי התנ"ך והתחיל הפרויקט הכלכלי הגלובלי. כיום האליטה של הפרויקט ה"קפיטליסטי" מוכנה לקחת צעד לאחור ולא להכתיב למין האנושי את כללי ההתנהגות והקיום.

אבל האוכלוסייה בכל המדינות לא מוכנה לכתוב לעצמה את כללי הקיום בצורה עצמאית. משמעות הדבר היא, שהכללים הללו יעצבו באופן ספונטני, ולא תמיד בשלום ובבטחה. אלא אם כן, מישהו שוב ייקח אחריות ויציע כללים משותפים. אבל גם המצב הזה הוא בעייתי, משום שבכל מקרה, ה"מישהו" הזה חייב להיות חזק מספיק כדי להסביר ליריבים עצבניים, שבטוח יופיעו, שישנם דברים שלא כדאי לעשותם.

דווקא הוויתור של אליטת הפרויקט "הקפיטליסטי" על השליטה הגלובלית, הפך לתוצאה העיקרית של השנה הקודמת – שנה של שינוי גדול! המשבר שאיתו אנחנו מתמודדים הוא כבר לא כלכלי בלבד, אלא משבר מערכתי בקנה מידה של הציביליזציה כולה.

התייחסותי: לאלה שלומדים חכמת הקבלה ברור, שאחרי שנשבר הקשר עם העולם העליון לפני 2000 שנים, בעולם שלטה הדת, שהתחלפה בתקופת האר"י (המאה ה- 16, היא תחילתו של תיקון העולם) בפרויקט הכלכלי. כל אלה הם שלבי התפתחות האגו, שבאים לידי ביטוי בשלבים שונים.

משנת 1995 אנחנו נכנסנו באופן פעיל לשלב האחרון – לשלב של תיקון האגו, של האנושות האינטגרלית, ועלייתה לרמות הגבוהות ביותר של אחדות, השפעה, אהבה – וזאת בעל כורחה, על ידי הסבל, או ביודעין, בשמחה. איש אינו רוצה ואינו מסוגל להוביל קדימה, מלבד המקובלים. וזאת משום שאנו יודעים את המצבים הבאים של האנושות.

ידיעות קודמות בנושא:
מדוע אף אחד לא יהיה דומיננטי במאה ה-21
סופו של הקפיטליזם
מאפייני הסדר העולמי החדש: הציפיות והמציאות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/c31fB

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest