דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / "620" גשרונים ממני אליך

"620" גשרונים ממני אליך

כל הבחירה החופשית שנמצאת בכל אחד מאיתנו, בכל חלק קטן מה"לגו" הרב-מימדי של הנברא, היא לגלות את הקשר הטוטאלי שלנו עם כל השאר, עד כמה שאנחנו רק יכולים לסבול. כל אחד מתחבר עם כולם בחלק העליון שלו (ג"ע) ובחלק התחתון שלו (אח"פ), ולו עצמו נשארת רק הנקודה שבה הוא מחליט להכיר ולהבין את הנאמנות הזאת שלו לאלה שלמעלה ממנו ולמטה ממנו.

את ההכרה הזאת של מצבנו אנחנו צריכים לעבור בהדרגה, במדרגות של הרצון שמתעורר בנו, לכל עומקו (עביותו) ובכל הצורות. ובכל פעם מתגלה לנו הזדמנות לקשר חדש ורבגוני יותר עם העליון ועם התחתון.

אותו החלל הריק שמתגלה לנו בכל פעם בקשר עם העליון או התחתון, הוא אותו הרצון שעלינו לתקן. הרצון עצמו תמיד מורכב מ-"620" חלקים, ולכן התיקון שלו נקרא "קיום 620 מצוות" בעזרת האור המחזיר למוטב, שנקרא תורה.

לכן נאמר שהאדם צריך לקיים בכל יום "620 מצוות" בזכות לימוד התורה. כלומר, הוא לומד כיצד להשתמש ב-"620" הרצונות האלה בכוונה על מנת להשפיע, כדי להתחבר לגמרי עם כל העליונים שלו וכל התחתונים שלו, עם כל חלקי הבריאה.

כך אנחנו משיגים את המצב שבו אנחנו נמצאים מלכתחילה. אנחנו רק מגלים אותו לעצמנו בהדרגה. ואת הכוח לזה אנחנו מקבלים מהסביבה, כלומר מאותם "חלקי הלגו", שאיתם אנחנו מחוברים: מהחלקים העליונים של הנשמה שלנו, האח"פים שמתחברים עם הג"ע שלנו, או מהתחתונים, מהג"ע שאנחנו מצרפים על ידי האח"פ שלנו.

הבורא תמיד נותן לנו הזדמנות למצוא את הכוחות להתקדמות בחיבור ה"רב מימדי" הזה. תמיד אפשר למצוא את האזור הריק שבו תתגלה ה"תורה", האור ו"620" הרצונות שאנחנו יכולים לתקן ולהתחבר דרכם זה עם זה. כך בנויה כל המערכת הזאת.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 15.03.2011

ידיעות קודמות בנושא:
ה"לגו" הרב-מימדי של הבריאה
מדוע גלגלי השיניים של הנשמות מחוברים זה לזה
תפקיד את הרצון ותקבל את האור

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/k8ydM

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest