דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / 5 גרם זהב מתוך 100 ק"ג של עופרת

5 גרם זהב מתוך 100 ק"ג של עופרת

laitman_2009-11-06_zohar_tv_8165_70.jpg

תשעת תלמידיו של רבי שמעון שיצרו את ספר הזוהר, מהווים עשר ספירות של הנשמה המתוקנת. לכן הם יכולים להוליך אלינו את האור עליון, המגיע מראש דאריך אנפין. האור הזה הוא ממקור עליון ביותר, שיכול להגיע עד אלינו.

כאשר אני משתדל למצוא בתוכי איזו שהיא תכונה שעליה מספר לי הזוהר, אני צריך להבין שאפילו במדרגה הנמוכה ביותר שלי קיימים בתוכי כל עשר הספירות, למרות שעכשיו אינני מבדיל בהן בטיפת הרצון שלי. בינתיים זה סתם רצון ללא שום כיוון. אבל בטיפת הזרע הזו כבר כלול כל מה שעתיד לקרות עימה בעתיד – כל התכונות וכל החיים. חסר שם רק המאמץ שלי, אשר עליי להוסיף לטיפת הזרע הזו, ואז ממנה יתפתח אדם!

המאמץ מגיע מכך שאני עובד עם הסביבה, עם קבוצה, ועובד עם הספר. הסביבה מחדירה בי רצון יותר גדול למטרה הרוחנית, והעיקר, את הרצון הנכון. לפעמים באדם בוער הרצון, ונדמה לו שאין לו צורך בקבוצה. אבל הוא אינו מבין שהרצון שלו אינו מכוון ואינו מדויק ולא יכול להיות מכוון למטרה, אם הוא אינו מעביר אותו דרך הקבוצה. הוא אף פעם לא יהיה מכוון לעבר הבורא, כי הרי הבורא מתגלה בקשר שבינינו, בין הנשמות. לכן את כל הרצון שלנו עלינו להעביר דרך הקבוצה ולקבל ממנה כוחות לחיבור והשפעה.

אם סתם בוער בך רצון לחכמת הקבלה ולבורא, זה בינתיים לא שווה דבר. אינך רוצה עדיין ברוחניות. עליך לדעת, שרוחניות – זו השפעה, אהבה לזולת. ואת זה אתה כבר לא כל כך רוצה. לכן אתה צריך את הרצון הגדול שעימו הגעת, להעביר דרך הקבוצה. אז תראה עד כמה הוא באמת מכוון לרוחניות.

קיימת אפשרות שמתוך 100 ק"ג של רצון, שבוער בך, יישארו לך איזה 5 גרם. אבל ה-5 גרם האלה יהיו מכוונים לרוחניות, ואיתם אתה באמת תוכל לפנות לבורא. ועם אותם 100 ק"ג אתה פשוט תישרף, ולא תזוז לשום מקום.

לכן עלינו להכניס את טיפת הזרע הרוחני שלנו לסביבה הנכונה ולקבל ממנה כוחות של השפעה וכיוון נכון, כדי שהיא תעצב אותי בדומה לבצק, שמכניסים לתנור, בכדי לאפות לחם.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 07.02.2010

רשומות קודמות בנושא:
להעיר את זוהר השכינה
שפת הזוהר מסוגלת להכל
מצפן בדרך לבורא

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/DPqOe

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest