דף הבית / כלכלה / כסף / 4 תסריטים לעצירת המשבר

4 תסריטים לעצירת המשבר

דעתו של שמיל סולטנוב, נשיא המרכז למחקרים אסטרטגיים של הפדרציה הרוסית:

1. מצעד הניצחון של העולם "החד-קוטבי": ישנם שני מודלים מעשיים של העולם החד-קוטבי. במודל הראשון, ישנה עליונות בלתי מעורערת של האינטרסים הלאומיים של ארה"ב, ושאר השחקנים מסווגים בקפדנות על פי היררכיה קבועה. אי אפשר לבצע זאת כאשר הציבור מותש.

2. "עולם רב-קוטבי" או "עולם בן שתי קואליציות". מדובר באיחוד הזמני הטקטי כנגד המודל החד-קוטבי. בתוך הקואליציה הפוטנציאלית בין סין לרוסיה ולעולם האסלאמי, האינטרסים הדומיננטיים הם עדיין האינטרסים הזמניים של מדינות בודדות, ולא מטרות הקואליציה כולה.

3. "אזוריות נגד גלובליזציה". התקשחות תנאי התחרות הגלובלית עבור מקורות האנרגיה המתייקרים, ההאצה חסרת התקדים של מרוץ ההתחמשות, הירידה בערך המטבע – כל אלו יביאו להופעת יחידות חליפין כמו הדינר עבור הנפט או הרובל עבור הגז. כתוצאה מכך, עולה הסכנה של מאבק הכוחות הגלובלי.

4. "שינוי איכותי". שלוש האופציות הקודמות לא יעזרו לנו להתמודד עם המשבר המבני הגלובלי, אלא בדיוק להיפך. הרי מקור העניין הוא לא המחצבות, מקורות האנרגיה או קצב ההתפתחות הכלכלית. הבעיה הגלובלית היא המבוי הסתום ההיסטורי של הגישה החילונית המחוללת של החשיבה האנושית המתקדמת, שהביאה למצב בו האנושות הפכה לגידול ממאיר על פני כדור הארץ. במצב הנ"ל, המשבר הגלובלי משמש כ"סניטר". ניתן לנצח אותו אך ורק על ידי השמדת הגידול והגרורות שלו.

התייחסותי: מדויק! עם זאת, לא יזיק לדון יחד על כל המהלך של ה"ניתוח להסרת הגידול הסרטני" – כלומר, על שיטת התיקון של החברה.

ידיעות קודמות בנושא:
האיחוד הוא הדרך לפתור את המשבר העולמי – 8
הבעיות של הסדר העולמי החדש
הכול נכון, אך מדוע החכמים אינם מתגבשים?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/R76gN

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest