דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / 125 המדרגות של הערבות שלנו

125 המדרגות של הערבות שלנו

שאלה: איך אפשר להכניס את הערבות כחלק מהנוסחה? האם אפשר למדוד את היחסים האנושיים: 50% ערבות, 75% ערבות…

תשובתי: ודאי שאפשר למדוד את היחסים: קיימות 125 מדרגות של ערבות (אותן 125 המדרגות הרוחניות שעליהן ודאי שמעת). את הכול ניתן למדוד בצורה מדויקת, כי כל נשמה מורכבת מ"ראש", "תוך" ו"סוף", בהתאם ליחס של האדם כלפי האחרים, וישנם כאלה חלקים שהוא מצמצם, ובאחרים הוא משתמש בצורה חלקית, בחצי או ברבע.

בעולמות הרוחניים אין שום בעיה למדוד את הערבות. העוצמה שלה תואמת למדרגה שבה אתה נמצא. ואתה שואל איך אנחנו יכולים למדוד את הערבות בתוך הכלכלה של העולם שלנו? – אבל בעולם שלנו הערבות אינה קיימת, והיא גם לא יכולה להיות קיימת. המדרגה הראשונה של הערבות – זאת המדרגה הרוחנית הראשונה.

ואילו אנחנו נמצאים עכשיו בתקופת המעבר, שנקראת "זמן ההכנה" לכניסה לעולם הרוחני. כשאני אומר שחייבים להכניס את הערבות לתוך הנוסחה של הכלכלה, אני מתכוון שכל הבעיה של השבירה ושל המשבר שמורגש עכשיו נובעת מכך שחסר לנו פרמטר אחד מהמדרגה הגבוהה יותר. ואם אנחנו נקבל אותו, אנחנו נשיג לזמן מה שקט, רוגע ואיזון.

ובכל פעם אנחנו נרגיש שאיבדנו את האיזון הזה, את הערבות הזאת, וכתוצאה מכך נרגיש את חוסר יציבותה של הכלכלה. כך זה יקרה בכל מדרגה חדשה, עד שנגיע לכזה מצב, שבו כל אדם יסתפק ברמת החיים ההכרחית שאותה הוא יקבע לעצמו.

יחד עם זאת, כל אחד ייתן את המקסימום שהוא מסוגל לתת, וגם המקסימום הזה ייקבע על ידו. עד כדי כך הכול יהיה מתוקן.

אבל אם האדם עוד לא הגיע לתיקון הזה, אז אותם הרצונות שאיתם הוא בינתיים לא יכול לעבוד, נמצאים תחת שמירה, והשמירה הזאת נוצרת לא על ידי הכוחות שלו, כי הוא הרי לא מסוגל לזה, אלא בזכות הסביבה שלוחצת עליו. בעל הסולם כתב שהחברה העתידית תבדוק כמה צריך לתת לכל אחד, וכן תשתמש במדליות כדי להשפיע על האדם על ידי עידוד או גינוי.

מתוך שיעור על מאמר של בעל הסולם מהספר "שמעתי", 02.10.2011

ידיעות קודמות בנושא:
הכלכלה המאוזנת
המשבר הכלכלי כשער לעולם החדש
מה זאת ערבות הדדית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/xWAcE

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest