דף הבית / קבלה ומדע / 125 מדרגות של ניסוי

125 מדרגות של ניסוי

שאלה: האם גם בחכמת הקבלה, כשרוכשים חמישה חושים נוספים, יש תיאוריה, ניסוי והוכחה, כמו בעולם שלנו?

תשובתי: יש, ודאי. האדם לומד לפי ספרי הקבלה, הספרים מלמדים אותו מה הוא צריך לעשות, אבל הוא בעצם המעבדה עצמה. הוא צריך להגיע לתכונת ההשפעה, בשביל זה הוא צריך כמה אנשים נוספים שהקשר ביניהם הופך להיות למעבדה. יש ביניהם קשר כזה, שכל אחד מהאנשים האלה יעשה על עצמו צמצום, זאת אומרת, צמצום על האגו שלהם, על הרצון לקבל שבו הם מרגישים את העולם הזה ומשתמשים בו רק כדי להתקיים. זה נקרא "לא יגונה ולא ישובח", רציונלי, ואת כל הכוח שלהם הם רוצים לתת למען הקשר ביניהם.

ואז הם מגיעים במצב כזה לבניית מרכז, מרכז הקבוצה. זהו סכום מאחד עד עשר, או אינטגרל, הם בונים סכום של רצונות, תפיסה, נטייה. סך הכול. זה תרי"ג רצונות מאפס עד עשרה אנשים, אבל בכל אחד יש תרי"ג רצונות. ובמידה שהם מסוגלים להביא את עצמם לחיבור על פני תרי"ג הרצונות שיש בכל אחד ואחד, לפי זה יש להם תפיסה. התוצאה תהיה ב-125 מדרגות, מאפס עד 125.

שאלה: מה התיאוריה ומה הניסוי בזה?

תשובה: התיאוריה היא שהם קוראים על כך. בוא נגיד כך: א', הם מחליטים שהם מתחברים, אז הם עושים על עצמם צמצום. זאת אומרת, כל הכוונות, כל הרצונות, כל מה שיש להם רק כדי להתחבר יחד, כדי להתמוסס שם, כדי לאבד את עצמם בתוך החיבור. זאת אומרת, צמצום. ב', חיבור במרכז הקבוצה. ג', רצון אחד של כולם. ד', זה קבלת המאור המחזיר למוטב.

שאלה: ובסוף, מה התוצאה?

תשובה: המאור המחזיר למוטב מתקן אותם, עושה מהם כלי אחד, ואז בכלי האחד הזה הם מגלים מדרגה אחת, שתיים, שלוש, עד 125 מדרגות. תלוי במידה שהם מסוגלים לעשות צמצום, חיבור, ולמשוך את המאור המחזיר למוטב. והם בעצמם כביכול נעלמים. מתגלה כלי אחד.

שאלה: אז חכמת הקבלה בעצם כל הזמן מוכיחה את ה"אחד" הזה?

תשובה: כן, יותר ויותר איחוד, השגת האיחוד האמיתי, זו חכמת הקבלה.

מתוך התוכנית "עולמות נפגשים – קבלה ומדע" מס' 7, 16.5.2014

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/WIOZq

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest