דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / 125 מדרגות של גילוי

125 מדרגות של גילוי

שאלה: כל אחד מאיתנו כבר מילא את מידת הסאה האישית שלו של היגיעה, ואם אנחנו רק נתחבר בשביל "מכה" משותפת קטנה, אנחנו נשיג פריצה. מה זה אומר המכה המשותפת הזאת? האם אני צריך, במקום הבירורים האישיים שלי, לברר את המצב המשותף של כל הקבוצה?

תשובתי: מכה, זה לא בירור שׂכלי, אלא מאמץ בלב שלנו, כדי להתכלל זה בזה, להתחבר, למסור את עצמי למען החברה, כדי למשוך עבור החברים את המאור המחזיר למוטב, כל אחד עבור כולם.

125 מדרגות של גילוי

אנחנו נמצאים בתוך מעגל, ואם כל אחד מבטל את עצמו ומוסיף למעגל הזה את הרצון שלו, אז אנחנו בונים בתוך המעגל אזור מסוים של השפעה כללית, של הרצון הכללי. כל אחד מבטל את עצמו, עושה על עצמו "צמצום א'", "מסך", ומשתדל להיות בנתינה לכולם.

יוצא, שאנחנו בונים בינינו לב אחד ומוח אחד משותף, הדומה לבורא. ולפי השתוות הצורה מופיע שם כוח ההשפעה, האור. כל האזור המשותף הזה, המלא באור, נקרא הנשמה הכללית, כי האור שממלא את הכלי, נקרא "נשמה" או גילוי הבורא.

תמונה כזאת נמשכת לאורך כל הדרך. קיימות 125 דרגות של האגו שלי: מהמדרגה ראשונה ועד 125 מדרגות, שאותן אני מגלה אחת אחרי השנייה, עושה עליהן "צמצום א'" ולאחר מכן "מסך", מצב של קטנות ומצב של גדלות, תוך כדי התכללות בכולם. זו כל העבודה שלנו.

באופן כזה, בזה שאני מתעלה יותר ויותר מעל לאגו שלי, אני בונה 125 מדרגות של עלייה, כניסה לתוך הלב הכללי המשותף, בכולם. ואז זה הופך להיות עבורי עולם אין סוף, שמלא באור אין סוף. היכן אני מגלה אותו? בתוך הקשר עם כל החברים שאליהם אחר כך מצטרפת כל האנושות. מאחורי כל אחד מאיתנו עומדים עוד מיליונים רבים של בני אדם שמצטרפים ומתחברים דרכנו, שנכללים באותו שדה הכוח הכולל המשותף שאנחנו עיצבנו.

מתוך שיעור על אגרת י"ג של בעל הסולם, 28.03.2013

ידיעות קודמות בנושא:
שהקבוצה תספוג את כולי
הצעד הראשון הוא הקשה ביותר
125 מדרגות של חיבור

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/IPxzs

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest