דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / 125 מדרגות לאין סוף

125 מדרגות לאין סוף

האור ברא אותנו עם רצון לקבל. האור מחזיק את הרצון הזה ומפתח אותו. אנחנו כל הזמן חודרים יותר לעומק הרצון הזה, מבחינת שורש ועד לבחינה ד'. כשאנחנו עובדים לכל עומק הרצון והופכים אותו מקבלה להשפעה, מרע לטוב, אנחנו מגלים בתוכו מציאות חדשה, שנקראת "העולם הרוחני".

כלומר, אנחנו מממשים ומשתמשים ברצון לקבל הזה בדרגות שורש, א', ב', ג', ד', ומעבירים אותו, בעזרת האור, משליטת הכוונה האגואיסטית ההתחלתית, מהרוע והשנאה שמתגלים בשכבות הרצון הזה – אל האהבה, הטוב וההשפעה.

בתוך הרצון לקבל הזה אנחנו מגלים עולם חדש. אנחנו עולים בו ב-125 מדרגות, או חמישה עולמות, בהתאם לסוג הרצון שאותו אנחנו כבר מסוגלים להפוך משנאה לאהבה כלפי הזולת או כלפי הבורא, כלפי האור, ולשנות את השימוש בו מקבלה להשפעה.

והרע בהחלט נשאר! אחרת על מה נבנה את הטוב? איך אפשר להעריך את הטוב אם הרע אינו קיים? הרצון לקבל אינו יכול להישאר עם כוונה טובה, אם הוא לא יעבור את כל המצבים המנוגדים וההפוכים ממנו, שעליהם אנחנו עומדים ועולים, כמו בסולם, לגובה של 125 מדרגות, בדרכנו חזרה לעולם אין סוף.

לכן כל המתח הזה נשאר, כל הפוטנציאל שבזכותו אנחנו יכולים להעלות את עצמנו מעל לשנאה, כשבכל פעם מגלים אותה יותר ויותר לעומק.

מתוך שיעור על מאמר של בעל הסולם מהספר "שמעתי", 10.08.2011
ידיעות קודמות בנושא:
להפוך את כל הרע לטוב
אל תאכל את עצמך כמו גנב שנתפס
לדרוך על האגו שלך 125 פעם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/huEc8

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest