דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / 125 מדרגות בתיבת ההילוכים

125 מדרגות בתיבת ההילוכים

שאלה: האם קיים קשר בין היחס שלי לעליון לבין היחס שלי לבני אדם?

תשובתי: הקשר קיים והוא מאוד פשוט. קודם כל, האדם צריך לתקן את היחס שלו לזולת, כמו שנאמר, "מאהבת הבריות לאהבת הבורא". אני אוכל להבין את העליון רק בתנאי שאכין את הכלי שלי, את הרצון שלי.

הרצון שלי מורכב משני חלקים: החלק הפנימי, שבו אני מרגיש את עצמי, בתוך הגוף שלי, במשפחה שלי, במעגל הקרוב אליי והחשוב לי ביותר, של האנשים שנמצאים בתוך אותו חלק האגו שלי שאני רוצה לקרב אליי.

והחלק השני, המעגל הרחב יותר, החיצוני, הם האנשים שאני דוחה אותם ומרגיש אותם כזרים עבורי. ככל שהם מפסידים יותר – יותר טוב לי, ככל שאני גבוה מהם – יותר טוב לי. אך למשפחה שלי, לקרובים שלי ולעצמי אני מתייחס אחרת. אני רוצה שכולם יקבלו מילוי, ומוכן לעשות הכול בשביל זה.

היחס הכפול הזה נובע ממבנה הרצונות שלנו, שמתחלקים לפנימיים וחיצוניים. "שורש", "נשמה" ו"גוף" הם הרצונות הפנימיים, ו"לבוש" ו"היכל" הם הרצונות החיצוניים. לכן, את דרגות "לבוש" ו"היכל" אני תופס כזרות ואין לי צורך בהן. אני מעוניין רק לנצל אותן לתועלתי האישית.

אבל אנחנו לא יכולים לגשת למדרגה העליונה הבאה, עד שלא נחבר את כל הרצונות האלה יחד. כמו שנאמר, שבפרצוף הרוחני השלם צריכות להיות בדיוק עשר ספירות, לא תשע ולא אחת עשרה. לכן אני חייב קודם כל לתקן את היחס שלי לסביבה.

במקום כל העולם הגדול נותנים לי לעבוד עם הקבוצה, כדי שאהפוך אותה לקרובה אליי בהתאם למידה שאני מרגיש קרוב לעצמי. אם אצליח לבטל את הפער בין הרצונות הפנימיים והחיצוניים, כך שלפחות לא אעשה לחבר את מה ששנוא עליי, או אפילו אוהַב את הזולת כמו את עצמי, אני אוכל ליצור קשר עם המדרגה העליונה, עם הבורא.

במקרה כזה, כבר יהיה לי עם מה לבוא אליו. ועכשיו אין לי עם מה, כי אין לי השתוות איתו. אין לי את הכלי המתאים, אין לי אפשרות לקשר. אנחנו כמו שקע ותקע שאינם יכולים להיכנס זה לתוך זה מפני שאינם מתאימים זה לזה.

כדי שתגיע להשתוות הצורה עם העליון, ניתנה לך הקבוצה. אם תתארגנו ביניכם כדי להפוך לאחד, אפילו אם זה לא יהיה בצורה המלאה לפי כל התנאים, אלא רק בחלק ה-1/125 – כבר תוכל לבוא במגע עם העליון. זה כמו מתאם, שדרכו אתה חודר בהדרגה לתוך העליון, כמו שבמכונית אתה עוזב לאט לאט את הקלאץ', עד שייווצר מגע מלא עם המנוע והמכונית תיסע.

מתוך שיעור על מאמר של הרב"ש, 09.10.2011

ידיעות קודמות בנושא:
אתה עומד ליד המעלית שתעלה אותך
למעלה במדרגות העולמות הרוחניים
מאהבת הבריות לאהבת ה'

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/nKatE

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest