דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / 125 גשרים ממני לבורא

125 גשרים ממני לבורא

laitman_2009-05-28_0059_70.jpg

שאלה: בעולמנו אנשים מתאחדים כדי להצליח באיזה עסק. כיצד עלינו להתחבר בנשמות?

תשובתי: כדי להצליח ברוחניות עליי להתחבר עם אותם בני האדם, אשר רוצים להשׂיג את אותו המצב, את אותה המטרה, ויחד לברר שללא קשר מיוחד בינינו, אנחנו לא נוכל לתאר לעצמנו את המטרה הזאת, הרי היא פתאום נעלמת מאיתנו!

היא לא נמצאת איפשהו שם למעלה, אלה צריכה להיות בינינו. אך משום שאיננו נצמדים בצפיפות זה לזה אלא מתפזרים, המטרה נופלת לתהום שמפרידה בינינו. הרי השׂנאה המפרידה בינינו היא אין סופית וללא תחתית. יוצא, שקיימים אני ואתה ובינינו תהום בעומק אין סופי, אשר בתחתית שלו נמצאת המטרה הרוחנית, החיבור. איננו יכולים לעשות דבר!

אנחנו רוצים להתחבר איתך ואיננו מסוגלים משום שמגלים את התהום הזאת, ומעליה כל אחד משתוקק לבנות גשר! כך אנחנו בונים גשר אחר גשר, עד שעוברים את כל העומק האין סופי. כך מתקבלות 125 מדרגות של גילוי השׂנאה. ואת השׂנאה אנחנו מגלים הודות לכך שכל פעם מעל לשׂנאה, מגלים אהבה.

השׂנאה נקבעת לפי עומק הרצון של שנינו, ומעליה אנחנו מתחברים דרך האהבה, האור חוזר, וכך יוצרים כלי, הוא כבר שייך לשנינו! המסך הוא הקשר שבינינו, והשׂנאה היא הרצון הפנימי שלו. ככל שעולה יותר אור חוזר, הודות לקשר שלנו, באותה המידה אנחנו יכולים לקבל אור ישר וליהנות. הרי על ידי התענוג הזה אנחנו מהנים זה את זה! כל אחד נהנה מזה, שהשני נהנה, ויותר אין לנו מה לתת זה לזה, אנחנו נותנים לשני את התענוג העצמי שלנו. הרי כולנו נבראנו כמקבלים ויכולים רק לקבל. אנחנו יכולים להשפיע רק בכוונה. ומה עוד אני יכול לתת לאחר, חוץ מהכוונה שלי?

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "שישים ריבוא נשמות", 26.09.2010

ראה מאמרים קודמים בנושא:
סכום הרגשות של כל הנשמות
עזוב את עצמך וקנה נצחיות
כוח האהבה בהתנגדות לשׂנאה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/v6D26

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest