דף הבית / המשבר ופתרונו / 1.7 טריליון דולר למלחמה

1.7 טריליון דולר למלחמה

שאלה: בשנת 2015 ההוצאות הצבאיות העולמיות גדלו ב – 1.7 טריליון דולר. בחמישייה הראשונה נכללות ארה"ב, אחר כך  סין, ערב הסעודית, רוסיה ובריטניה. המדינות השכנות של רוסיה ואוקראינה, שמפחדות מעימותים צבאיים, מגדילות מאוד את העוצמה הצבאית שלהן: אסטוניה, לטביה, ליטא, פולין ורומניה. בהודעה מדובר על כך שההוצאות הצבאיות רק ילכו ויגדלו. מדוע לא לחלק את הכסף הזה לפי אזורים סוציאליים?

תשובתי: זה בלתי אפשרי, מפני שחמדנות ותאוות בצע מנהלים את העולם. המדינות אינן דואגות לביטחונן, אלא לְמה שנקרא "הגאווה, הגדלות, היהירות וההתרברבות שלהן", לכל מדינה אפיון משלה. מדובר בסך הכל באגואיזם בלתי נילאה. למרבה הצער, רואים זאת טוב מאוד במקרה של ארה"ב ורוסיה שרוצות להראות: "אנחנו ראשונים בכל! אנחנו הכי-הכי…".

שאלה: האם הכסף הזה היה יכול להיות מנוצל למשהו אחר?

תשובתי: בראש ובראשונה להשכלה ולחינוך, כלומר לא בכיוון של התפתחות טכנולוגיות צבאיות, אלא בכיוון של התפתחות האדם. אז באמת היינו מגיעים במהירות למצב שבו בקרב בני אדם הייתה מופיעה השאלה על מטרת החיים והאפשרות להשיג אותה. לא היה לנו אז צורך בשום נשק! היינו עולים עד לדרגה שבה כל כוחות הטבע מתגלים ללא "הצעצועים והתכשיטים הזולים" המכאניים האלה. ואילו כיום אנחנו "שוקעים יותר ויותר בביצה" הזאת ומשמידים זה את זה. האנושות מסרבת לשמוע מה אומרת חכמת הקבלה. יש לה מתנגדים רבים וכלי תקשורת משוחדים שמנסים בכל דרך להשמיץ את החכמה הזאת. לכן, למרבה הצער, זו בעיה גדולה להעביר לבני האדם את המסר לגבי המטרה האמיתית של ההתפתחות האנושות. שום דבר טוב לא יצמח אם לא נפקח לעולם את העיניים, על כך שמגמת ההתפתחות שלנו צריכה להיות אחרת, והאדם צריך לפתור זאת. אם הוא לא יפתור זאת בעזרת היגיון הבריא והשתוקקות להשגת מטרת הטבע, אז הטבע ידחוף אותו לעבר המטרה הסופית על ידי ייסורים דרך מלחמות עולם נוראיות.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 06.4.2016 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/IvCu9

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest