דף הבית / המשבר ופתרונו / 1% שנולדו למען הכסף ו- 99% למען האושר

1% שנולדו למען הכסף ו- 99% למען האושר

השינויים יכולים להיות רק ממטה למעלה, והחזקים שבעולם הזה לא ישתנו – הם בנו לעצמם כאלה מערכות, שלא יוכלו ללכת לוויתורים. וככל שהעולם יתקדם, כך הם יאבקו ביתר אכזריות למען התועלת שלהם. החוקים יהיו יותר ויותר נוקשים, העוני יתפשט יותר ויותר לרוחב, הפער בין העשירים והעניים ילך ויגדל.

כבר עכשיו אפשר לראות, ששכבת הביניים נמחקת בהדרגה. פעם חשבנו שמעמד הביניים יהיה היסוד של החברה העתידית. אך זה כבר לא קיים ואף פעם גם לא יהיה. להיפך, כל מעמד הביניים ייפול לתוך עוני ויישאר חלק קטנטן של אנשים עשירים בפסגת הפירמידה. כל השאר יהיו על סף העוני.

לכן, אלה שנמצאים למעלה לא יוכלו לשמוע שום דבר. הם יתנהגו בצורה נוקשה, ולזה תדחוף אותם ההנהגה העליונה. הם יילחמו עד המוות עבור כל אגורה שאותה אתה יכול לקבל, כאילו שהיא חשובה להם. זהו עיקרון רוחני, ולא שאלה של כסף.

תתפתח מלחמה נוראית בין אותו החלק שמחזיק בידיו את העושר והשלטון, לבין שאר הרוב שחי בעוני. ולשנות את המצב הזה אפשר רק על ידי חיבור ואיחוד של כל אותם העניים, ולא נגד העשירים, אלא בכזה חיבור של העניים, שבו הם יתמכו זה בזה בצורה הדדית ובזה הם ישיגו איזון ושלווה.

הם לא מתאחדים כדי להילחם נגד ה- 1% שיימצא למעלה. וה"1%" הזה יצטמק עד למימדים הקטנים ביותר, עד לכמות מאוד מוגבלת של אנשים. אבל התיקון הוא לא בפתיחה במלחמה, כי זוהי "קליפה", "כוח הטומאה". התיקון הוא – למשוך את כוח החיבור, את כוח הבורא. הוא ילחם נגד "פרעה" וכל שאר האויבים.

כתוב: "גיבור לא ינצל ברוב כוח" (תהילים ל"ג, ט"ז). לכן, לא כדאי "לבנות על זה" בצורה נאיבית. אבל דווקא בזכות החיבור בינינו אנחנו נוכל לתקן הכול, ולא נצטרך להילחם למען השינויים למעלה. מאותם הפירורים שיש לנו אנחנו נארגן חיים מאושרים ונפלאים. לא יהיה לנו כל כך הרבה, יהיה רק כדי לארגן לכל אחד את ההכרחיות, אבל זה יספק את כולם, מפני שאת כל שאר המילויים הם יקבלו מהאווירה הכללית שקיימת בין האנשים בחברה הזאת.

ובאותו הרגע שכוח החיבור והאיחוד יתחיל לשלוט ב- 99%, בהמונים, אז ה- 1% הזה שעומד בשלטון יאבד את כל כוחו ויכולתו לשלוט. כל 99%, כל שבעה מיליארד האנשים, יוכלו לארגן לעצמם חיים נורמליים בכך שיספקו לכל אחד את ההכרחיות, ואת כל שאר הצרכים הם יוכלו למלא על ידי הכוח הרוחני ששורה ביניהם. כלומר, הגוף הבהמי יקבל את המילוי הדרוש לו, והנשמה תקבל את המילוי שלה. וזה יהיה מספיק לאדם כדי לחיות חיי אושר.

מתוך שיעור עם שאלות על חינוך אינטגרלי, 29.06.2012

ידיעות קודמות בנושא:
תור למומחה באומנות האיחוד
מרצדס בעשרה דולר
לדלג מעל המלחמה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/nNYOd

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest