גלידה לכולם

אנחנו צריכים להפסיק לעסוק ישירות ברצון שלנו ולנסות למלא אותו על ידי המערכות השונות שיצרנו. זה פשוט לא עובד. זה עבד באופן חלקי למשך זמן מסוים – בכוונה כדי לתת לנו להגיע לשבירה, עד להכרה המלאה ברע שלנו.

אבל עכשיו, אנחנו כבר הגענו למצב שאנחנו מסוגלים להסיק מסקנות שבצורה כזו לא כדאי לנו להתקדם יותר. אנחנו חייבים לעלות מעלה מעל הגישה הקודמת, מעל הניסיונות למלא את עצמנו ולסדר את חיינו בצורה אגואיסטית. בצורה כזאת אנחנו לעולם לא נגיע להצלחה ואנחנו חייבים לעלות לדרגת ההשפעה.

אם לא נעלה מתכונת הקבלה לתכונת ההשפעה, אי אפשר יהיה להגיע למילוי. צריך להבין שאנחנו לא יכולים להמשיך בדרך הישנה. והגישה החדשה היא רק בחיבור של כולם יחד ולא אלה על חשבון אלה. אנחנו נוכל למלא את עצמנו רק בתנאי שנתאחד.

הטבע כאילו מעמיד עכשיו בפנינו תנאי – חוק אגואיסטי חדש, שאומר: "אתם יכולים להשיג חיים נפלאים, כולם יקבלו מילוי ויהפכו להיות שמחים ומאושרים. אך בתנאי שכולכם תהיו שווים". בדומה לאם שאומרת לילדיה: "רוצים לקבל גלידה – תקבלו, אך רק בתנאי שתהיו מחוברים ולא תריבו. ואם לא, אז אף אחד מכם לא יקבל כלום".

בצורה כזאת הטבע קורא לנו להתקדמות, לשוויון, כדי שבתוך השוויון הזה עצמו נוכל לגלות את ההזדמנות של התקדמות גבוהה עוד יותר. העיקר הוא, לא אותה הגלידה שאתה תקבל כשתגיע לשוויון, אבל מושכים אותך על ידי הגלידה, כדי שכשתגיע לשוויון תרגיש בו ערך עליון.

כשאתה אוכל את הגלידה אתה כבר נהנה ממנה מתוך המצב של השוויון, החיבור. אתה פתאום מגלה שהגלידה שאוכלים אותה כולם ביחד בחיבור, היא טעימה יותר פי 1000 מאשר אותה הגלידה שאכלת לבד.

אז מה רוצה הטבע? – הוא רוצה שתרגיש שקיבלת כלי חדש, רצון חדש המאפשר לגלות טעם פי אלף גדול יותר – "נרנח"י" במקום "נפש". אתה משתחרר ממגבלות החיים והמוות ומתחיל להתקיים במרחב אין סופי. אתה מגיע לראיה חדשה, להרגשה של חופש מכל ההגבלות שהאגו היה מטיל עליך.

אתה מרגיש כמה זה נפלא להתחבר עם האחרים. והגלידה הייתה רק תירוץ, "טריגר", שהביא לשינויים, לכך שאני אגלה רצון אינטגרלי חדש. תהליך כזה צריך לעבור עכשיו כל העולם.

אנחנו עוברים את התהליך הזה בצורה הכרתית, כשאנחנו מבינים לאן אנחנו הולכים. ולכן אנחנו חייבים לעזור בזה לשאר העולם, כשאנחנו מסבירים שלא כדאי לנסות עוד להגיע לתיקון בדרכים הישנות. הן כולן כבר נכשלו. בואו ננסה גישה חדשה, היא פשוטה מאוד: אם אנחנו נתאחד, אנחנו נצליח.

בשביל האחרים זו תהיה מטרה אגואיסטית פשוטה – להתאחד למען ההצלחה. אבל מכיוון שאנחנו ארגנו את זה ואנחנו נמצאים עם כולם יחד, אז דרכנו יבוא לשם מילוי נוסף. רצונות העולם הם "עיגולים" והרצונות שלנו הם "יושר". ולכן בהתחברותם אלינו הם גם יקבלו את הצורה הישרה הזאת, בדומה לכלי נגינה שממלא את התיק. הרי בתוך ה"עיגול" כלולה כבר הצורה הישרה בעלת ה"מסך" שעובדת עם האור.

ואז כולם מתחילים להרגיש שבאמת הצורה האינטגרלית הזו נותנת מילוי לא רגיל, "נרנח"י", בזכות החיבור שלנו. כך העולם יתקדם.

מתוך שיעור על "תלמוד עשר הספירות", 02.07.12

ידיעות קודמות בנושא:
העולם על רפסודה רקובה
צינור החמצן להצלת העולם

הכוח השלישי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/g7LTB

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest