דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / תשתוקקו ותמצאו!

תשתוקקו ותמצאו!

Laitman_2011-03-22_1933.jpg

שאלה: המעבר לדרגה הבאה צריך להיות מודע. מה בדיוק עלינו לעשות כדי שהפעולות שלנו תהיינה מחושבות?

תשובתי: אנחנו לא יכולים לעשות משהו מסוים כדי שהמעבר שלנו, הפעולות והדרך שלנו יהיו מודעים, אנחנו רק מצפים לשינויים בנו בהשפעת האור העליון. המאמצים שלי רק מעוררים את האור העליון, את הכוח העליון שפועל עליי.

גם עכשיו איני יודע, מה יקרה לי ברגע הבא אפילו בחיי הרגילים, כל זה מגיע מבחוץ ומתגלה מלמעלה בכל רגע בחיים.

כך גם בעבודה הרוחנית. אני משתוקק לקראת תכונת ההשפעה, אך היא צריכה לבוא אלי, להשפיע עלי, ואז אני אתחיל להבין מה קורה לי. אני בעצמי יכול לגרום רק להשתוקקות, אך להבין איני יכול.

כאן חייבים להבין בדיוק, שהשתוקקות שלנו למעלה, קדימה, היא תמיד עם שאלה, עם רצון שזה יתגשם. ומלמעלה כבר מגיע האור העליון ונותן תשובה. הוא נותן לנו תשובה, מפני שמתוכנו לא יכול להופיע שום דבר! אני מצפה רק להתגלות האור בתוכנו. אך מכיוון שאנחנו עדיין לא מרגישים מספיק את השאלה, הרצון, השאיפה קדימה, אז ה"אור המקיף" מתגלה באיכות לא מספקת. האם תתעורר בנו שאלה בעוצמת הרצון ששווה למנה הראשונה של האור? זה חשוב!

כאשר אנחנו יוצאים לדרגה כזאת, זאת אומרת, מגיעים למילוי השאלה, השאיפה, הרצון, אז אנחנו מיד מוצאים את התשובה. האור פועל תמיד באופן דיסקרטי, כמו באטום. כאשר אלקטרון נופל ממסלול אחד לאחר, הוא מייצר פוטון. על מנת להחזירו למסלול צריך להטעין אותו בפוטון, אז הוא עולה, ואחר כך שוב נופל ומייצר פוטון וכולי, על פי העיקרון של הלייזר, בכל מקום הטבע הוא אחד, לכן כאן פועל אותו העיקרון.

עלינו לעלות לדרגת הסף.

אנחנו נמצאים עכשיו ברמה אחת וכל הזמן קופצים כדי להגיע למדרגה הבאה, אבל עדיין לא הגענו אליה. וכל פעם אנחנו יורדים, מאבדים את הרמה הזאת, מנסים לעלות שוב, ושוב מאבדים. כיצד אנחנו יכולים לעבור, לעלות למדרגה הבאה? אם נעלה אליה, אנחנו כבר לא נרד, לא ניפול.

נניח, שאתם מנסים לקפוץ על השולחן. קופצים עד החצי, עד שלושת רבעי, וכל הזמן נופלים על הרצפה. ברגע שאתם קופצים למעלה, אתם כבר עומדים שם.

את זה עלינו לעשות. אנחנו לא מסכימים לשום דבר פחות מזה.

מתוך שיעור מס' 2 בכנס בליטא, 23.03.2012

ידיעות קודמות בנושא:
להיוולד מחדש בכל מדרגה
קשת האש בין המדרגות
כיצד לצאת למסלול הרוחני

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/EtK2Y

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest