תשחקו בהשפעה

laitman_2010-03-17_zoar_0361_us-70.jpg

אני קולט את תמונת המציאות אך ורק במשקפיים של הרצון האגואיסטי שלי. כנראה שקיימת איזושהי מציאות מחוץ לי. את עצמי אני מרגיש כגוף מוצק שממלא נפח מסוים. משפיעים עליי החום והקור, כוח המשיכה, הרוח, הגלים וגורמים רבים אחרים. באופן כזה אני מרגיש איזושהי מציאות מבחוץ – אך אני מרגיש זאת רק כשהתוצאות שלה באות לידי ביטוי בגופי.

המקור עצמו אינו נגיש עבורי לחלוטין. לידי יכול להתרחש ממש סוף העולם, אבל כל עוד זה לא הגיע לשדה הראייה שלי, אינני מרגיש אותו. מי יודע כמה מימדים סובבים אותי ואילו אירועים גרנדיוזיים מתרחשים בהם, ואני פשוט אינני קולט אותם.

אני חי במציאות שלי, בין מציאויות רבות אחרות שקיימות במקביל. בדומה לכך, שני גלים עוברים זה דרך זה ללא שום מגע, מכיוון שהם משודרים בטווחים שונים. וגם אני כך, בין ריבוי העולמות, אני חי בעולם שלי, באותו החלק מהשלם שאני יכול לתפוס.

אך ברגע מסוים אני מתחיל להבין שהעולם שלי הוא צר וקטן. אני סובל מהחיים בו. ואז מגלים לי את הקבוצה, את מורה הדרך, את ההוראות, את הספרים, כדי שאוכל להרגיש את כל שאר העולמות. בינתיים אין לי כל רגש כלפיהם, על אף שאני נמצא בהם. בכללות, החכמה הזאת נקראת חכמת הקבלה – חכמת התפיסה, חכמת ההרגשה, חכמת הגילוי.

בגדול, מציאות הבריאה היא הכוח העליון, הבורא. כיצד עליי להגיע אליו אם אינני מרגיש אותו? בשביל זה, אומרים לי, אני צריך לפתח בעצמי בהדרגה את החושים שלי. אחרת לא תהיה לי אפשרות לעבוד איתם. אני חייב ללמוד לשלוט עליהם, לנהל אותם, כדי לחקור בעזרתם לאחר מכן את כל המציאות הרחבה, הענקית, החיצונית. כיצד?

גילינו, אומרים לי המקובלים, שאפשר לעשות את זה בעזרת תרגילים, אם תבצע אותם במסגרת היחסים ההדדיים שלך עם החברים. גם הם אינם מרגישים את המציאות הרחבה, אך אתם יכולים לנהל ביניכם משחק: להתחיל להתחבר, לדאוג זה לזה, לבנות חברה שבה כל אחד יעורר את האחרים להשפעה, לאהבה ולהדדיות. אתם כביכול תתעלו מעל האגו שלכם, ועל אף שכל זה רק משחק, על אף שמניע אתכם אותו האגו, אך המאמצים עצמם יעוררו בכם רשמים חדשים. בזכות הרשמים החדשים הללו אתם תתקדמו. נכון שההשפעה והחיבור אינם ניתנים להשגה, אבל תשחקו, תפעלו בעולם הקטן הזה שלכם.

בשביל מה צריכים את זה? – כדי להרגיש את החיסרון לברר מה יש לכם ומה חסר לכם. פרטי המציאות החדשים האלה ייצרו בכם יחס מסוים ואתם תגלו שבכך אתם הופכים להיות חדורים ברגשות חדשים שמכוונים בדיוק למימד החדש. לפתע תבינו שבאמת אפשר להתקיים לא בעולם שלכם, שכולו ספוג בקבלה, אלא בעולמות החיצוניים העצומים שבהם הכול הפוך.

מה זאת אומרת "הפוך"? כיצד אפשר להרגיש את זה? אתם תרגישו את זה דווקא כשתשחקו זה עם זה. אז כל אחד ירגיש שיש איזושהי תכונה מחוץ לו, תכונה שפונה כלפי הזולת. נכון שזה יהיה אגואיסטי, אך אתם תגעו בזה כמו ילדים במשחקים שלהם. גם הם משחקים כאילו הם טייסים או קאובויים וזה מפתח אותם. כך אתם מתקדמים בחיים.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 21.04.2011

ידיעות קודמות בנושא:
פריצה מתוך החור השחור
תחילת השינויים
משחק על האמת החדשה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/bA9g1

One comment

  1. מרגש לקרוא עכשיו כי התמלאתי פתאום בביקורת וחרדה לבת שלי שהביאה לעולם את הילד השביעי וכנראה לא אחרון,כשמצד אחד מגדלים ילדים יפים וטובים, מצד שני היכולת הכלכלית ובריאותית אינם בנמצא ואנחנו המשפחה "משתגעים" מהם.
    בשיחה עם חבר מהלימודי קבלה חזרתי לראות ולפחות לקבל זאות באהבה ולתמוך (השפעה, צורכי האחר) והנה אתה גדול וענק שהבורא שלח לנו, נותן מאמר כולו לעניין זה. תןדה ענקית לחכמת הקבלה, רחל

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest