תנאי הערבות

בקבוצה צריך לדבר על גדלות המטרה, על הרצון שלנו להתרומם מעל לטבע שלנו שאי אפשר יותר להישאר בו, על הצורך להגיע לחיבור בינינו. מספיק לנו צרות. אם אנחנו רוצים להיטיב את החיים שלנו בעולם הזה, אנחנו צריכים להביא כוחות טובים, יחס טוב לקשר שלנו.

לכן אני פונה לכל החברים, כדי שכולנו יחד נדון איך אנחנו מגיעים לקשר כזה. אנחנו צריכים לתאר לעצמנו, עד כמה שמסוגלים, את הקשר הטוב כפי שהוא היה לפני "שבירת הכלים", כאשר הייתה קיימת נשמה אחת, כלי אחד, רצון אחד, מחשבה אחת, הרגשה אחת לכולם! שכל אחד ירגיש את האחרים כאילו שאנחנו שייכים לגוף אחד ונמצאים בו, שזה נקרא "כאיש אחד בלב אחד".

כך שכל אחד, אפילו שמרגיש את עצמו אישית, יתפוס את האחרים כתאים באיבר אחד, שכל תא ותא נותן ומשפיע לאחרים כדי שכל הגוף יתפקד בצורה טובה. אם אנחנו מבינים שזו צריכה להיות המגמה שלנו כדי להשיג מצב שבו מתגלה הבורא, האלוקות, הכוח העליון, הרוחניות, אז כל האמצעים וההזדמנויות נמצאים בידינו. הבורא שם את ידינו על הגורל הזה ואומר: "תקבלו את זה כטוב".

כל העולם תומך בנו בעבודה הזאת, עד כדי כך החיים בעולמנו הופכים לקשים וחסרי תכלית. ואילו כאן לפנינו נפתחת דרך מוארת והזדמנות מאושרת ומיוחדת. באופן כזה אנחנו בונים תיבה שבה יכולים להציל את עצמנו, ויכול להיות, גם את כל העולם מאותו המבול שמתקרב ועולה יותר ויותר גבוה. בינתיים המבול הזה רק מפחיד אותנו ומאיים עלינו מרחוק, אבל הוא כבר מתחיל להיות מורגש פה ושם, בכך שמפזר "תוהו ובוהו" וחוסר אונים.

במפגש הראשון בקבוצה או עם הקהל הרחב אנחנו צריכים להסביר שהרוחניות כולה מבוססת על כוח הערבות. אנחנו מלכתחילה ובכוונה מרגישים את עצמנו מרוחקים זה מזה, הפוכים זה לזה, שונאים ודוחים זה את זה. אנחנו בכוונה נמצאים כולנו סביב הר סיני ונמצאים בשנאה הדדית, כמו תלמידי רבי שמעון.

אבל זהו המצב הטוב, כי על ידי התגברות עליו אנחנו יכולים לקנות תכונות אלוקיות. כי אנחנו כנבראים יכולים להרגיש רק מצב של "כיתרון אור מתוך החושך". אם יש בנו את שתי האבחנות הללו, אז בניגוד ביניהן אנחנו נוכל לראות ולהרגיש זה את זה. אי אפשר לראות רק אור או רק חושך. אבל באור על רקע החושך או בחושך על רקע האור, אנחנו כן יכולים להבחין. לכן הבורא סידר לנו כזה מצב שמתוכו אנחנו יכולים להשיג, להרגיש, להבין ולקנות את האלוקות.

זוהי המטרה של ההתאספות הראשונה שלנו. ומזה מתחילה להיות הקבוצה. אם אנחנו רוצים להיכנס לדרך הרוחנית, אז חייבים לדעת שהכניסה מתחילה מהשגת התנאי הראשון: מהשגת הערבות. והשגת הערבות גם היא מתחלקת לכמה שלבים: תחילה צריך לקבל לפחות איזו הבנה, הסכמה, ואחר כך להתחיל לממש את זה בהדרגה עד שמשיגים את הערבות. זהו בעצם השלב הראשון.

מתוך שיעור בנושא הכנה לכנס, 30.12.2013

ידיעות קודמות בנושא:
מאיפה לקחת כוח לפעולה רוחנית
הערבות היא מדד של הרמה הרוחנית
תכירו את הערבות!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/eASx7

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest