תוספת פתאומית

laitman_2010-11-09-11_6635-70.jpg

מצאנו את עצמנו בשלב מעבר מיוחד, בגלגול מיוחד. בעל הסולם כתב שהוא שמח לחיות בזמן הזה, שבו אפשר לגלות את חכמת הקבלה, שיטת הערבות ההדדית. אנחנו נצטרך להתאחד ולהראות לכל העולם כיצד זה נעשה וכיצד אנחנו עולים בזכות זה למדרגה הבאה של הקיום, והופכים להיות "אור לגויים". ואז הם יבינו את סיבת דרישותיהם ושנאתם כלפינו. הרי השיטה הזאת הייתה נמצאת בקרבנו במשך אלפי שנים והמקובלים כתבו שצריך להסתיר אותה עד לסוף המאה ה-20.

משך אלפי שנים המקובלים התאספו בקבוצות ולמדו את חכמת הקבלה. עכשיו יתחילו להצטרף אלינו המונים מעם ישראל ומכל רחבי העולם. הם אינם רוצים ללמוד את חכמת הקבלה ואין להם צורך בה, הם רק צריכים לדעת כיצד לבנות בצורה נכונה את הקשר ההדדי בעולם הגלובלי, שבו כולם מחוברים זה לזה ותלויים זה בזה. הרי לא ניתן להסתדר יותר ללא קשר נכון.

יש לנו מגעים עם מדענים ומומחים ממדינות שונות, שכבר מבינים, על בסיס נתונים מעשיים, שחייבים למצוא שיטה נכונה לקשר הדדי. אבל בעולמנו לא נוכל למצוא אותה. הטבע שלנו אינו מיועד לכך. ולכן המקובלים מעבירים לנו את השיטה הזאת, שכלפי העם והעולם, נקראת "ערבות הדדית". לא צריך דברים גבוהים, עולמות רוחניים, אלא צריך רק להתאחד נכון, כדי להסדיר את החיים בעולם הזה. ואז, חוץ מחיים גשמיים טובים, אנחנו פתאום נגלה "תוספת" נפלאה, את הרגשת הנצחיות והשלמות שטמונים בטבע.

אם מתוך כוח הקבלה, שבמסגרתו פעלנו עד עתה, נצא לקראת כוח ההשפעה והאיחוד ההדדי, אנחנו נרגיש את הטבע שמחוץ לנו וננהל את החיים במימד האנושי, מתוך הידמות והשתוות לטבע המושלם. ואז נרכוש את מה שאפילו לא חלמנו עליו, את העולם הנצחי והמושלם.

במקרה כזה, אפילו אם ניפרד מהגוף, תישמר לנו ההרגשה שרכשנו באמצעות הערבות ההדדית והאיחוד בינינו. אנחנו נמשיך להתקיים כבר לא בהרגשת הגוף הפיזי, אלא בהרגשה החדשה שרכשנו, הרגשת הנשמה, ונעבור לשלב הבא של החיים.

אם כך, זה בכלל לא משבר, אלא רגע מיוחד של עלייה נפלאה. וכך עלינו להתייחס לזמן שלנו. זהו זמן מיוחד, זמן שמבטיח הרבה, זמן פשוט נפלא. אנחנו צריכים רק לקחת בחשבון שיש לנו שתי מטרות: אם האדם נמשך להיכרות עם חכמת הקבלה, הוא צריך לעבוד על עצמו, אך אם הוא רוצה רק לשנות את חייו לטובה, מספיקה לו הערבות הדדית.

לכן, על פי צו השעה, אנחנו יוצאים היום אל העם ואל כל העולם עם הסבר אודות הערבות ההדדית, שאותה דורש מאיתנו המשבר הגלובלי, שמתגלה לעולם מיום ליום בצורה יותר ויותר ברורה.

מתוך שיעור מס' 1 בכנס הקבלה באכזיב, 01.09.2011
ידיעות קודמות בנושא:
ההיסטוריה חוזרת
כלכלה או משהו גדול יותר?
הערבות ההדדית – לכל העולם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/kfpWt

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest