דף הבית / קבלה ומדע / טבע / שיגעון גדלות

שיגעון גדלות

photo_rav_gh70_012.jpg

שאלה: מה דעתך על פרויקטים אקולוגיים שמטרתם למנוע את הנזקים של התחממות הכדור? לדוגמא, לאחרונה הוגשה תוכנית להסטת הנהרות של סיביר לכיוון הים השחור, מאחר ונהרות סיביר זורמים לאוקיינוס הקרח הצפוני (האוקיאנוס הארקטי) ומעלים את טמפרטורת המים, דבר המביא להמסת הקרחונים.

תגובתי: לאדם אין שום זכות להתערב במהלכי הטבע. הוא יכול רק להשתמש באוצרות הטבע הנחוצים לקיומו, מבלי לשנות משהו בטבע. רק כך הוא יכול לשמור על הסביבה הטבעית ועל ההרמוניה שלו איתה.

האגואיזם הגדל ופורץ החוצה במהירות, מביא את האדם לניגודיות הולכת וגדלה עם הטבע ועם התכונה הרוחנית, ההשפעה. כך האדם גורם גם להתנגשויות בעצמו ובכל האנושות. האדם עם האגואיזם הוא יוצא הדופן היחיד בהרמוניה הכללית של הטבע.

הפרויקט של הסטת נהרות סיביר הוא דוגמה ליחס קלוקל של האדם לטבע, יחס של "בעל בית". האנשים שחושבים על כאלה רעיונות מנסים להיות "מתקני העולם", במקום שיחשבו על הנחיצות לתיקון האדם עצמו. ( ראה מאמר "השלום בעולם" של בעל הסולם, בספר קבלה למתחיל עמוד 125).

היחס המזלזל של האדם כלפי הטבע, הרצון לשלוט על הטבע ולהיות 'בעל הבית' של העולם, ההתנשאות מבלי להבין את ייעודו של האדם, את מהות החיים, מביאים את האדם והאנושות להתרסקות והשמדה!

שיעורים על פי המאמר "השלום בעולם"

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/BOmSj

One comment

  1. שלום לכבוד הרב היקר, למקרא מילים אלה עלה בדעתי כמה אנחנו השתנינו הרי בעבר בכלל לא חשבנו להתערב בפעולות הטבע , זהו מצב אבסורד ,

    מה פתאום אנחנו מתערבים במשהו שהוא קיים הרי זה הטבע בהתגלמותו, אני לא רוצה לחשוב מה יהיה הצעד הבא?

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest