ריכוז פנימי

הבעיה העיקרית שלנו היא שאיננו מעריכים מספיק את כוח המחשבה. נחוץ לנו ריכוז פנימי לאיחוד ברשת יחידה, איפה שכולנו נמצאים ביחד. כך אנחנו נמצא את מהותה של התורה, את השיטה, את הכוח הפנימי שלה. הרגע הזה עדיין לא מספיק מגולה, לא מספיק מוערך וחשוב בעינינו. איננו מקדישים לו זמן.

את החומר אתם יודעים בצורה כזאת, שאין עם מי להשוות. נעשות המון פעולות. אומנם חסר ריכוז פנימי של כל אחד בתוך עצמו. כי הרי אני מתאחד לא עם אותה הקבוצה, שאני רואה בעיניים. אני מתחבר עם ההשתוקקות הכללית להדדיות, להתכללות הדדית, להשפעה.

זה דומה ל"ענן" של אנרגיה רוחנית בינינו. אותו אנחנו צריכים לחפש, אליו חייבים להשתוקק. אינני מחטט בתוך החבר, בניסיון למשש את הנקודה שבלב שלו. היא מתגלה בתוכי עצמי, כאן אני מוצא את המהות הפנימית של הקבוצה. הכול מתברר במחשבה, ודווקא הריכוז המחשבתי הוא שחסר לנו. במשך היום הוא חסר או שאינו מספיק. אנחנו שופטים לפי פעולות חיצוניות, וזהו קריטריון שגוי. כשאני שוקע עמוק יותר, אני מתרכז במחשבה שחייב להתגלות לי הקשר הפנימי, להתגלות כאיזו מחשבה, רצון, מערכת, שבה אני חי.

לכן חכמת הקבלה נקראת חכמה פנימית. בעל הסולם כתב הרבה על השכל, על בדיקה וניתוח שׂיכליים. דווקא בדרך של ריכוז מחשבתי אנחנו מגיעים להתבהרות והבנה פנימיים. וכאן העניין הוא לא עד כמה שהאדם חכם, אלא עד כמה שהוא משתדל. המאמצים שלנו חייבים להתרכז בחיפוש הפנימי הזה. השׂדה המשותף של הרצון שלנו נמצא בינינו, בתוכנו. אפילו שהוא נסתר, אך הוא שם. בדרך ממעלה למטה הכול כבר מוכן, ועכשיו אני צריך לגלותו בכך שאני נע ממטה למעלה.

מתוך שיחה על מאמרו של בעל הסולם "ערבות", 29.10.2010

ידיעות קודמות בנושא:
מה זאת מחשבה?
קיימת רק הקבוצה
ללא מאמצים לא תעבור את המחסום

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Wv6PP

4 comments

 1. ספרי ילדים :
  שלום

  1. ספר ילדים שנקנה בעבר בחנות ספרים רגילה "סיפורי התנך לילדים", מלווה בציורים, האם רצוי להחרים ספר זה ?

  2. בקשר לספר ילדים שנמכר בבני ברוך וממזמן קיוויתי לקנות, "הקוסם" מסופר בו על הקשר עם הבורא- תכונת ההשפעה, הבעיה שהספר מלווה באיורים בהם דמות הבורא (או תכונת ההשפעה, המצב הבא) מופיעה כאדם מבוגר, האם זה לא אסור לצייר זאת ? כנ"ל לגבי הצגת הילדים הקוסם, בה מופיעות שני דמויות, ילד ומבוגר, האם זה בסדר לקנות את הספר הנ"ל או שזה בעייתי ויכול להתפרש מצד הילדים שלא כהלכה ?

  תודה מראש, ישר כוח.

 2. אני עובדת על הריכוז הפנימי בתוכי בהשתוקקות לאיחוד ביננו וזה מופיע בי בצורה של שיר חדש עם רגש חדש כל פעם

 3. Finely you are touching the mind. it is all in the mind , and if we understand how the mind function, it will save us a lot of time,we can get to gmar tikon . what stop us ,is our mind , our egoistic thought

 4. There is a point where you must stop, and contemplate about all the knowledge we are getting every morning.to stop and FEEL. and you can only do it when you are quiet, in stillness, this is our nature, stillness ,we have to combine the two together.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest