דף הבית / כללי / קבלה ומקצוע

קבלה ומקצוע

thumbs_bul_100_wp.gif

שאלה: אני עושה דוקטורט וחושב שכתיבת תזה ורכישת מיומנויות מדעיות יוכלו לעזור לי בעתיד בהפצת חכמת הקבלה גם בקרב המדענים. יחד עם זאת, איני מסוגל להתחיל בכתיבת העבודה בפועל. המחשבה על שפלות ואי נכונות של המחקרים המדעיים אינה נותנת לי מנוח. כדי לכתוב את התזה אני חייב ללמוד הרבה מאוד שטויות ולדעת אותן. אז איך למצוא מוטיבציה?

תשובה: אם יש לאדם השתוקקות לרוחניות והוא בטוח שזה רציני וזה נמשך זמן רב ואשתו תומכת בזה, אז הוא צריך לרכוש מקצוע שייתן לו אפשרות לפרנס את המשפחה ובכל שאר הזמן להתעסק בתיקון הנשמה.

יחד עם זאת, כיוון שאתה כבר לומד לתואר שלישי, הייתי ממליץ לך לסיים אותו. אחרי זה כבר תוכל לבחור בעבודה רגועה לפי המקצוע שרכשת ולהתעמק בקבלה.

שאלה מהבלוג באנגלית: הייתי רוצה לדעת עוד כמה זמן יימשכו הרגשות של ריקנות ובדידות? איך להסביר לאמא ולאבא שלי, שלא בא לי ללמוד במכללה, ואני לא רוצה יותר כלום חוץ מללמוד קבלה?

תשובה: הקבלה דווקא מחייבת אותך לרכוש מקצוע, להתחתן ורק לאחר מכן לעסוק בקבלה. העולם הזה נברא בהרמוניה מלאה עם העולם העליון. אם אתה לא משתמש בו לפי תוכנית הבורא, אתה לא יכול להידמות לו.

סדר של פתרון בעיות בחיים: מקצוע, עבודה, נישואין, קבלה!!!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/slV9J

3 comments

  1. בהקשר ללימודים, מה אם יש לי לבלות עוד לא מעט שנים במכללה, 3 ויותר, והעולם דורש תיקון עכשיו. ואני מרגישה שבזמן שצריך לעשות דברים אמיתיים, אני מבזבזת את הזמן בקישקושים שמלמדים במכללה, במקום לנצל את כל האנרגיות האלה להפצה. מה שגם אני לא מרגישה שאני מסוגלת פיסית לעשות גם וגם?

  2. אבל מה עם שום דבר לא מעניין ולא מושך מלבד ההתקדמות למטרת החיים? איך לקשור את שאר הדברים כמו מקצוע, בעל ועבודה להשתוקקות לתכונת ההשפעה? מצטערת על ריבוי השאלות הן- מעמיסות גם עליי.. תודה רבה!

  3. כשאדם לומד קבלה ,השאלה הראשונה שהוא צריך לשאול את עצמו היא : מהי עלות ומהי התועלת . בעל(או אישה)/נישואין/ילדים , האם הם מכבידים?כן!!האם יהיה בהם תועלת להתקדמותי?בלי סוף!!. נישואין: מלמדים להתמודד עם האגו,ילדים:מלמדים איך להתנהג כשפועלים מתוך אהבה חלוטה, וכך הלאה.הקבלה דומה לאולימפיאדה של הרמת משקולות,וכל אותם הדברים נישואין/ילדים/עבודה , הם רק המשקולות שמכינות אותי למאורע האמיתי.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest