דף הבית / חינוך, ילדים / עיר לדוגמה

עיר לדוגמה

Laitman_2011-06-15_0711_w.jpg

שאלה: אם מחירי הנדל"ן מתחילים לעלות, אז לתושבי העיר שבה מונהג החינוך האינטגרלי כבר לא צריך להסביר שנהיה כאן יותר טוב?

תשובתי: כמובן, כי עכשיו לתושבי העיר ישנם גנים, פרקים, חצרות, פינות לילדים. הכול תלוי בחינוך האנשים שיכולים למחרת לפרק הכול למחזור מתכת, ויכולים לשמור על כל זה, להוקיר ולטפח. אם ניצור כאלה תנאים שהאנשים יראו שהילדים בבתי הספר לא נמצאים בלחץ, אף אחד לא מרביץ להם, אלא מלמדים אותם תקשורת טובה ביניהם, הם ידידותיים, ברחובות אין פשיעה, לא רצח ולא אלימות, כל המדדים בעיר הם נורמליים, אז הדבר בהכרח יהפוך את העיר לעיר לדוגמה וימשוך לשם אנשים אחרים.

בעיר כזאת אפשר ליצור בסיס להסבה וחינוך מחדש של האוכלוסייה, לפתוח מוסדות לימוד לילדים, שההורים יהיו מעוניינים למסור לשם את ילדיהם, בכך שרואים את הדוגמה של האחרים ומה שיוצא מהם. ככלל, אצל האנשים שעוברים את הקורסים של ההשכלה והחינוך האינטגרליים במקומות אחרים, מופיע רצון גדול מאוד להגיע לעיר לדוגמה שכזאת.

שאלה: מהי מדיניות ההגירה? האם אנשים שנוסעים לעיר כזאת חייבים לעבור מבחנים בתיאוריה של ההשכלה והחינוך האינטגרליים?

תשובתי: בהכרח! הם חייבים לעשות מבחנים לפני הנסיעה ולהציג מסמכים מתאימים, איפה ואיך הם עברו את ההכנה האינטגרלית, מטרת המעבר וכולי. בעיר צריכה להיות מועצה עירונית להגירה שמקבלת החלטות בקשר לכל משפחה, בוחנת את כל המקרים הפרטיים. כי העיר הרי מהווה יחידה בריאה בפני עצמה, ולכן צריך לדאוג שהיא לא "תידבק".

מתוך תוכנית "עיר ניסיונית, חינוך", 03.03.2012

ידיעות קודמות בנושא:
עלייה באיכות החיים
כאן תהיה עיר-גן
אפקט כלכלי ומוסרי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/HnGH6

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest