דף הבית / כנסים / עידן המערבולת

עידן המערבולת

מתוך שיעור מס' 4 בכנס הקבלה בברלין.

ממש לא מזמן היה רעש גדול מהסיפור של "וויקיליקס". כולם חשבו: "מה יהיה עם העולם אם התחילו להתגלות הסודות של כל השליטים הגדולים?" היום כבר כולם שכחו מזה, את הכול כבר מחקו ההתפתחויות החדשות בתוניס, במצרים ובארצות נוספות. ומחר כבר יקרו דברים חדשים ושוב הכותרות יתחלפו.

החברה האנושית משתנה בקצב מהיר ביותר. עדיין איננו תופסים לאיזה שלב התפתחות נכנס העולם.שלנו. בעבר היינו מתפתחים תחת השפעתו המוגבלת של האגו שלנו בתוך הזרימה האיטית של התהליך ההיסטורי. התרגלנו לראות כיצד גדלים ילדינו, לאחר מכן נכדינו… הכול היה עובר בירושה. אולם בימינו, הכול "חד-פעמי". מה כבר יש להעביר, אם במהלך החיים אתה משנה כמה פעמים את מקום המגורים, את הבית, את המשפחה. וגם אתה בעצמך משתנה לחלוטין.

נכנסנו כעת לעידן חדש לחלוטין, שאין לו אח ורע בגלגולי חיינו הקודמים ובהיסטוריה האנושית כולה. עלינו להפנים שהעולם הולך להיות שונה, בלתי צפוי לחלוטין. הוא ישמוט את כל הקרקע מתחת לרגלינו. לא משנה כמה נרצה להבטיח את עתידנו ועתיד ילדינו, לחזות משהו אפילו יום או יומיים מראש, אפילו מהבוקר לערב – כל הזמן נגלה ביתר בירור שאנחנו נמצאים בעולם שמשתנה באופן תמידי.

אלו אינן מילים יפות. כך יהיה, והאדם יתרגל לזה. מהאירועים הללו הוא יבין שהאגו שלו אינו מספק לו קיום יציב ונורמלי, האגו אינו מסוגל לסייע לו להתמצא בעולם. הוא יהיה מוכרח להתחיל להתייחס אל העולם מחוץ לעצמו.

הסיבה לכל השינויים החדים הללו היא מפני שהטבע התחיל להתייחס אלינו כאל חלקים בגוף אחד שלם, שקשורים ביניהם בצורה גלובלית ואינטגרלית, ונמצאים יחד במערכת אחת סגורה של הטבע. אולם עדיין איננו מתנהגים בהתאם לכך. כרגע אנחנו דומים לגידול סרטני בתוך גוף בריא, שזולל את כל מה שמסביבו וכתוצאה מכך מוביל את הגוף כולו לאבדון, ובסופו של דבר גם את עצמו.

כל זה קורה כדי להביא אותנו לגילוי הבורא. אתה כביכול תלוי באוויר, וכל תנועה שלך יכולה להזמין תגובה בלתי צפויה לחלוטין. לא ידוע מה משפיע עליך, מה יהיה ברגע הבא. ואז האדם באמת מתחיל להיות רוחני. נוצר בו צורך עז לגלות את כוח ההנהגה העליון.

בהתחלה מתוך מניעים אגואיסטים: מה אעשה אם לחלוטין אינני יודע דבר וחצי דבר? האגו שלי, אורח החיים שלי, כל הדברים שיצרנו בעולם הזה לגמרי אינם עוזרים לי. ומחוסר ברירה אני חייב לחפש: אז מי בכל זאת מנהל את כל זה?

אם פעם היה נראה שזה אני, השלטונות, ה"אליטה", עכשיו אני רואה שזה ממש לא כך. מתברר שהשלטונות אינם מסוגלים לעשות דבר ובכלל מפילים אותם כל הזמן מהיום למחר. אף אישיות חשובה בעולם שלנו אינה מסוגלת לנבא מה יהיה בעוד כמה דקות עם הבורסה, עם המטבע הזר ובטח שלא עם אסונות הטבע.

כל זה כל כך מטלטל את האנשים, שהם מתחילים בהדרגה להכיר בכך שחייבת להיות משענת חלופית, משענת של אמת. אם כל ה"אלילים" שלנו נופלים ומגלים את חוסר היכולת שלהם לעשות משהו, אז היכן אותו הכוח העליון שבאמת מנהל את הכול?

וכאן, כשמתעורר באדם צורך כזה, הוא כבר בשל לגילוי הבורא. הכוח היחיד ששולט בעולם נקרא "הבורא". אין עוד מלבדו, הוא מנהל את הכול כולל אותנו, הוא נצחי, שלם. מדוע? – כי הוא אחד. אף אחד אינו אומר שזה טוב ואף אחד אינו אומר שזה רע. הוא פשוט אחד והוא מנהל את הכול, שולט על הכול. אם אנחנו מתקרבים אליו אנחנו מרגישים טוב, זאת הצורה שבה נבראנו. לכן אנחנו אומרים שהוא טוב ושלם.

מתוך שיעור מס' 4 בכנס הקבלה בברלין, 29.01.2011

ידיעות קודמות בנושא:
לא רוצה להיות בובה על חוט!
היכן מסתתר חופש הבחירה?
הנהגה עליונה עם פנים רב-פרצופיים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/QhkjS

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest