סרטים רעים?!

thumbs_38_100_wp.gif
שאלתו של משה:
בהמשך לפוסט הביולוגיה מאמתת את חכמת הקבלה, בו נאמר: "אנו מציירים את תמונת העולם בתוכנו, עם 613 הרצונות שלנו (לב) והקשרים ביניהם (מוח), כמו על רשת, בדומה לרשת של פיקסלים על מסך המחשב. היינו, ראייתנו את העולם, זה אנחנו בעצמנו – ראייתנו סובייקטיבית לחלוטין". משהו אחד לא מסתדר לי, הרי אנחנו אגואיסטים ורוצים כל אחד את טובת עצמו ,אז איך זה שאנחנו מציירים לנו גם דברים לא רצויים?

תשובה: אנו מתכננים לפי "שיהיה טוב" לאגו, אבל מכיוון שהוא לא יכול להתמלאות, בסופו של דבר מורגשת ריקנות ויוצא "כרגיל".

(ואם כבר דיברנו על תמונת העולם ועל "סרטים", שמתי כאן תמונה מאחד מערבי התרבות בקונגרס האחרון בו שיחקתי תפקיד של חבר בצוות השופטים)

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/JfKwn

One comment

 1. זהר וירא/מאמר ואברהם היה יהיה/ אות רה רו

  רה) ואברהם היו יהיה לגוי גדול ועצום: שואל מהו הטעם של ברכה זו כאן. ואומר, אלא כדי להשמיענו, שגם בשעה שהקב"ה יושב בדין על העולם, אינו משתנה, כי יושב בדין על זה, וברחמים על זה והכל ברגע אחד ובשעה אחת. כי לסדום היה בדין, ולאברהם היה באותה שעה ברחמים, וברכו. ואברהם היו וגו'.

  רו) א"ר יהודה וכו': אר"י, והרי כתוב, ג] ואני תפלתי לך ה' עת רצון, ומשמע, שפעמים הוא עת רצון ופעמים שאין אז עת רצון. פעמים שומע התפילה ופעמים אינו שומע התפילה. וכן פעמים שנמצא ופעמים שאינו נמצא, שכתוב, ד] דרשו ה' בהמצאו, וגו': ומשמע שפעמים אינו נמצא. דהיינו בעת דין, ואיך אתה אומר שאפילו ברגע שיושב בדין על זה יושב ברחמים על זה.

  ג] (תהלים ס"ט)  ד] (ישעיה נ"ה)

  רז) אר"א כאן וכו': א"ר אלעזר, כאן ליחיד וכאן לציבור. ליחיד יש שינוי זמנים ולצבור הוא תמיד ברחמים ואפילו כשיושב בדין, כאן למקום אחד יש שינוי זמנים, וכאן לכל העולם, הוא תמיד ברחמים ואינו משתנה. ועל כן ברך לאברהם בשעה שהיה בדין על סדום, כי הוא שקול כנגד העולם כולו, שכתוב אלה תולדות השמים והארץ בהבראם, ולמדנו אשר בהבראם היא אותיות באברהם, שבשבילו נברא העולם. הרי שהוא שקול ככל העולם.

  רח) יהיה, בגימטריא וכו': יהיה, הוא בגימטריא שלשים. כך למדנו, שלשים צדיקים הזמין הקב"ה לעולם להיות בכל דור ודור, כמו שהזמין את אברהם. כלומר כי כתוב אלה תולדות וגו' בהבראם, שנתבאר, שהוא אותיות באברהם, שבשבילו נברא העולם. ואומר שכך בכל דור ודור יש ל' צדיקים שבשבילם נברא העולם כמו שנברא בשביל אברהם.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest