דף הבית / חינוך, ילדים / סיפוק רוחני

סיפוק רוחני

שאלה: כמה אחוזים מהווה המסה הקריטית שתוכל לשנות את העולם?

תשובתי: אני לא יודע בדיוק, אבל אני חושב, שבערך 10% מאוכלוסיית כדור הארץ. אם החלק הזה יתחיל לעסוק בצורה רצינית בחיבור אינטגרלי, אז הוא יזמין שינוי עצום בכל האנושות.

שאלה: כלומר יהיו בני אדם רבים שפשוט יגידו: "המשחק שלכם מוצא חן בעיניי, אני מסכים", וכך יתוקנו?

תשובתי: כן, ודאי! הם ייֵמָשְכוּ בהדרגה.

כמה בני אדם בעולם מבינים בשביל מה הם חיים, למען מה? כמה בני אדם משתתפים באופן פעיל בחיים?

וכמה מהם חיים באופן כזה – אלך לעבודה, אחזור מעבודה, אלחץ על כפתור הטלוויזיה ושום דבר יותר. או, בשבת, ביום ראשון יש לי כדורגל, אני מחכה לזה, וכל השאר זה לא חיים. כך הם חיים, ממשחק למשחק. ודאי שכל הממשלות תומכות בזה היום, כדי להסיח את דעתם של בני האדם מהבעיות.

אבל בני האדם יהפכו להיות אחרים. הריצה אחר הכדור לא תספק אותם. הם פשוט יאבדו בזה כל עניין. היום את כל העיסוקים האלה מנסים להלביש באופן מלאכותי, מפני שבזה מעוניינים הפוליטולוגים (אנשי מדע המדינה), הסוציולוגים. אבל כל זה לא יהיה. כל תעשיית הספורט, הבידור, תיעלם לאט לאט.

אנשים ימצאו סיפוק דווקא בעלייה רוחנית, מפני ששום דבר לא יחליף את זה, שום סדרות טלביזיונית, משחקי ספורט ואפילו המין. כל זה פתאום יהפוך לכזה מילוי מזערי ואפסי בהשוואה לֵמה שאנחנו יכולים להתמלא בו.

יהיה קשה מאוד לרדת מדרגה רוחנית לאיזו דרגה אחרת. אפילו המזון, המין, האינסטינקטים העיקריים שלנו ירכשו עם הזמן, מה שנקרא, אופי טקסי רגיל. אנחנו נבצע אותם מפני שהם הכרחיים לקשר שלנו בדרגה הגשמית.

מתוך שיחה מס' 2 של מיכאל לייטמן עם נִיקוֹלָאי קְרוּפִינוֹב, 10.03.2012

ידיעות קודמות בנושא:
האנושות תשתנה. ומה עם הנזיר שבמערה?
הפרדיגמה החדשה של היקום
משום מה לא בא לי על כלום…

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/FmaBe

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest