מתנה לאנושות

laitman_2010-12-12_9526-70.jpg

כנס "UNIDOS" העולמי במדריד, שיעור מס' 1

הייחודיות של חכמת הקבלה היא בכך שהיא מגלה לנו, כיצד לשלוט על שני כוחות הטבע: כוח המקבל וכוח המשפיע. כל הטבע מורכב מהם. אנחנו רואים אותם בכל מקום: פלוס ומינוס, השפעה וקבלה… השילוב שלהם הוא זה שיוצר את המהות של החיים שלנו.

בדרגת הדומם הם בונים אטומים ומולקולות, דיפולים, רשתות קריסטליות וכולי.

בדרגת הצומח השילוב בין פלוס ומינוס מוליד חיים, הפלוס נותן לצומח את הדברים המועילים, והמינוס מוציא את הפסולת, והודות לכך הגוף חי ומתפתח.

בדרגת החי הפלוס והמינוס הופכים לגדולים יותר, ועל ידי הקשר ההדדי ביניהם מזמינים לא רק את בליעת המועיל והפרשת המזיק, אלא גם כן תנועה, התרבות וחיים פרטיים של בהמה נפרדת. זהו כבר סכום מיוחד של שתי ההשפעות.

אך בדרגת האדם, עד כמה שזה נראה פרדוקסאלי, עד עכשיו פעל רק כוח אחד מבין השניים. ככלל, התענוג שנכנס לתוכנו מיד היה נכבה. כיוון שהרצון שלנו הוא אגואיסטי, ולא הייתה לנו שום אפשרות להתנגד לו, להכניס את הכוח השני כנגדו, כדי להוציא את המזיק מתוך הרצונות והמחשבות, ששייכות לדרגה האנושית.

אך עכשיו מתגלה בנו הכוח השני, הנקודה שבלב כנגד האגואיזם. וזה מאפשר לנו לעצב את עצמנו, להחליט, אילו מחשבות ורצונות להכניס פנימה, ואילו להוציא החוצה. בסופו של דבר מתוך אלף מחשבות ורצונות אנחנו יכולים להרכיב מבנה חדש, לבנות בתוכנו מדרגה מיוחדת שנקראת "אדם", או "נשמה". היא מורכבת מעשׂר ספירות וכמו כן נקראת גם "פרצוף", מבנה רוחני.

זה מה שאנחנו מעצבים בתוכנו הודות לכך, שבתוכנו סוף סוף החלו להתפתח שני כוחות. מאות אלפי שנים בדרגה האנושית פעל בנו רק כוח אחד, כל הזמן הפעילו אותנו רצונות ומחשבות שהתעוררו בפנים. וכך אנחנו חיינו. אך עכשיו, יחד עם כמה מיליוני בני אדם מכל העולם, אנחנו למעשה קיבלנו מתנה מלמעלה, רצון להשפיע בנוסף לרצון המקבל.

ועכשיו אנחנו מעצבים בתוכנו נברא חדש, אנחנו צריכים בעצמנו לבנות בתוכנו את האדם. וזוהי מטרת הקיום של האדם בעולם שלנו. אחרת, בשביל מה הוא קיים כאן? מה עוד אפשר לעשות כאן?

היום אנחנו מתקדמים יחד עם כל האנושות: אנחנו הראשונים, ואחרינו – הבאים. מיום ליום מתעוררים אנשים חדשים ומצטרפים לתהליך הזה, לבניית האדם שבנו. בסופו של דבר אנחנו לומדים כיצד להפוך לאדם במובן האמיתי של המילה.

מתוך שיעור מס' 1 בכנס במדריד, 04.06.2011

ידיעות קודמות בנושא:
בסיום ההתפתחות האגואיסטית
אדם – מדרגה שלא נמוגה
לחבר בתוכי את שני הכוחות שבטבע

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/x5wKE

One comment

  1. הסבר מאלף של כוח הקבלה וההשפעה בדרגת האדם!!!

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest