משימה אקטואלית

שאלה: מה המשימה שלנו להיום?

תשובתי: המשימה להיום היא, כל הזמן לחשוב איך בכל רגע ורגע, עם כל החברים יחד, לבנות רחם רוחני ועובָּר, זאת אומרת, לבנות את צורת העיבוּר. צריכים להבהיר לעצמנו אילו כוונות, מאמצים, סוג התקשרות בינינו, נדרשים כדי לבנות את הרחם ועל ידי אילו מאמצים וסוג קשר בינינו אנחנו בונים את העובר.

וכמו כן, צריך להבין איזה פער צריך להיות בין הרחם והעובר? על ידי מה הוא ילך ויגדל כל הזמן? כי בגודל הפער הזה נקבעת השפעתו של "האור המקיף" עלינו: במידה שהעליון נראה לנו יותר גדול ובמידה שאני יותר שפל, כך המאור המחזיר למוטב פועל עליי יותר חזק.

בתוך "האור המקיף" יש ספירות, והרבה סוגי אורות שמשפיעים עלינו, בונים אותנו, מקנים לנו כל מיני צורות שונות. מלכתחילה אנחנו משתמשים בחומר, שהוא הרצון הכי גולמי ולא מעוצב. כמו שהגוף הגשמי שלנו נבנה מתאי גזע שמתחילים אחר כך להתחבר ביניהם ולבנות כל מיני איברים: ידיים, רגליים, ראש, לב, כבד, ריאות וכולי.

הם מתחילים ליצור חיבורים מאוד מורכבים ומקבלים מאימא כל מיני פונקציות, סוגי עבודה, כדי לטפל בעצמם בגוף שלהם. מקודם אימא הייתה מספקת דם לעובר, ואילו עכשיו הלב שלו מתחיל לעבוד ואחר כך כל האיברים נכללים בעבודה, חוץ מהריאות. העובר מתחיל לתפקד כגוף חי. נשארות רק כמה מערכות שאינן מופעלות. אנחנו אחר כך נלמד למה הן מופעלות רק לאחר הלידה.

כבר הוכח על ידי מחקרים, שהעובר רואה את העולם דרך הרקמות של האימא. מבחוץ מדליקים אור, והעובר יודע ומגיב לזה. אתה לא זוכר איך מצמצת בעיניים כאשר הייתה ברחם של אימא?

לכן לא צריך לזלזל בדרגת העובר ולחשוב שזה סתם ביטול עצמי. הכול תלוי בכך, באילו דרגות אני מבטל את עצמי ובהתאם לזה מוסיף המון אבחנות. מגיע אליי אור אין סוף, אבל בתוכי מתעוררות כל מיני דרגות של עביות, שורש, א', ב', ג', ד'. ובאותה המידה שבה אני מבטל את העביות שלי כדי להישאר עובר, אני נכנס לשיתוף פעולה עם האור אין סוף העליון בכל פרט ופרט.

חוץ מהנשימה, ששייכת לדרגת "בינה" ומעלה, כל שאר הדרגות מתחילות לעבוד עוד לפני הלידה. עובָּר, זאת דרגה מאוד חכמה, זה יסוד לכל המשך ההתפתחות של כל הדרגות. הכול מתחיל מדרגת הדומם, כלומר מהעובָּר.

מתוך שיעור על "הקדמה לספר הזוהר", 12.02.2014

ידיעות קודמות בנושא:
המנוע נכבה בהילוך סרק
להרכיב את העולם העליון לבנה אחר לבנה
טבעת חיצונית מכמה מיליונים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/or3mf

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest