דף הבית / משבר עולמי / משבר בכיוון

משבר בכיוון

דעתה של מ. צ'רטקובה, Ph.D. בפיזיקה:

מהות המשבר שאנו חווים במאה ה-21 הינה התופעה של איבוד הכיוון בחיים. אבני הדרך הרגילות של החיים שעד כה נראו בלתי מעורערות, לפתע מאבדות את יציבותן, וכוח השכנוע של מערכת הערכים, שעד לא מזמן עיצבה את החיים ונתנה להם מראית עין של משמעות, לפתע מפסיקה להיות מובנת מאליה, ומה שאמור להחליף אותה, עדיין לא הגיע ליציבות והאמינות הנדרשת.

השאלה "מה לעשות?", מעוררת את מחשבת הציבור ואת המצפון האנושי. כיצד להיות בסביבה כשכל הנורמות מעורערות, מוטלות בספק, מושמצות בגלוי ומאבדות את "המשמעות האידיאלית" שלהן? המשבר שורר בכל תחומי הפעילות האנושית, ומשמעותו היא אובדן האמון ב"מעשה ידי האדם", ובתרבות המיוצרת על ידו. הפער בין רמת הידע ורמת ההבנה מאפשר לדבר על היווצרות המציאות הפוסט-אנושית, והערכת העולם שבו המציאות האנושית עצמה היא רק חלק מהמציאות שנוצרה כתוצאה מהפעילות האנושית.

התייחסותי: המדענים והפילוסופים מעריכים נכון את המשבר עצמו, אך לא מסוגלים לראות את הדרך לצאת ממנו, כי פיתרון המשבר נמצא מעבר לעולם שלנו. לרבים כבר ברור, שהעולם יכול להמשיך להתקיים רק באיחוד, שוויון, הרמוניה עם הטבע, וחייב לקחת בחשבון את כל היכולות שלו להשתקם מ"הפעילות" שלנו. מהיכן לקחת את השכל והכוח להשכיל את האנושות – את זה המדענים אינם יודעים. הדבר מעורר פחד לגבי המעבר למצב החדש (והוא הכרחי) שעלול להתבצע בדרך איומה של מלחמה. לכן מתגלה חוכמת הקבלה, שיטת המעבר למצב החדש של האנושות בדרך של שלום. ורק הפצת החוכמה הזאת יכולה למנוע מלחמת עולם בדרך לגמר התיקון על ידי האור.

ידיעות קודמות בנושא:
אנחנו אבודים? – לא!
להתחבר כדי לשרוד
עתיד האנושות – להיות או לא להיות?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/YkTHj

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest