מעגלי החיים

החיבור בינינו הוא המקום שבו אנחנו נמצא את הכול. במידת התקדמותנו, אנחנו מתחילים לגלות את המושג "חיבור", ורואים שהכול מתרכז בו ותלוי רק בו, כולל החיים הפרטיים, הבריאות, ההצלחה, רווחת המשפחה, העולם כולו, ההשגה הרוחנית. הכול תלוי רק בחיבור בתוך הקבוצה שמתקדמת בעזרת "כוח האמונה", בעזרת השפעה הדדית.

אין לנו שום אמצעי אחר לשנות משהו במציאות שלנו, חוץ מהשקעת מאמצים יותר ויותר גדולים לחיבור בינינו. אז כל אחד יקבל את הכוח של כל היתר (כל ה"עשירייה") וכך ירכוש כוח ההשפעה הכללי של יחידה אחת, שבעזרתו יוכל להתקדם.

וכדי לעלות למדרגה מספר שתיים, עלינו לחזק עוד יותר את הקשר בתוך התא הרוחני הזה שבנוי מעשרה אנשים, ובהתאם לכך אנחנו נצטרך קשר יותר גדול למעגל החיצוני. ובזכות הקשר עם המעגל החיצוני, אתה יכול "לדחוס" עוד יותר את המעגל הפנימי של החברים וכך להגיע למדרגה מספר שתיים, "אור הרוח", כדי להמשיך להתקדם.

הכמות והאיכות משלימות זו את זו, מאפשרות לאדם להמשיך להתקדם. הכול מתרכז בתוך המרכז של הקבוצה ותלוי רק בו. העיקר הוא, להגיע להרגשה הראשונה, ואז אתה כבר לא תוכל להתנתק ממנה, אלא אתה תימשך אליה כמו למקור החיים.

אבל בינתיים, חייבים לפעול בצורה מלאכותית, תוך כדי משחק. בקרוב זה יתגלה בפועל ואז אתם תראו שזה אכן כך. ואז תגלו שבמקום המאמצים לחיבור יותר גדול ו"דחיסה", אתם תצטרכו לבצע עבודה הפוכה, להשתדל לא לפגוע ולא להזיק לאחרים.

הבורא ייתן לנו תרגילים הפוכים. כשאתה נמצא בתוך האגו, אתה נהנה מכך שהאחרים קצת סובלים ורע להם, ואם זה האויב שלך, אז אתה ממש נהנה אם אתה יכול להזיק לו ולהכות בו. אבל עכשיו אתה מוכן לוותר על הכול למען אותם האנשים שקודם לא אהבת, דחית ואפילו שנאת אותם, העיקר שיהיה להם טוב. אתה נדהם מהיחס הקודם שלך, כי הכול מתהפך.

מתוך ההקדמה לשיעור, 19.05.2013

ידיעות קודמות בנושא:
האנושות = 1
עשירייה שלמה
להעביר את כל המינוסים לפלוס

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ipTs8

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest