ממצב למצב

כנס החינוך האינטגרלי, סדנה מס' 5

שאלה: נניח, שאני מאשים את החבר בכך שהוא לא ערב לי. מצד שני, אני מבין שזה הבורא. שני המצבים האלה: בין הבורא, והצורה שבה הוא שולח לי הכול, ממש קורעים אותי. היכן נקודת ההיפוך, אותו המקום שבו שני הדברים מתחברים?

תשובתי: זה שמופיעה בי איזו מחשבה שלילית ביחס לחבר, זה כתוצאה מהאגו שהולך וגדל בתוכי. שום דבר לא משתנה חוץ מהאגו (הרצון). הרצון, זה המרכיב היחיד שמשתנה בכל הבריאה. בכל אחד מאיתנו הוא גדל בהדרגה גם מבחינה איכותית וגם כמותית.

כאשר הרצון גדל אני מתחיל להרגיש כלפי החברים שלי רגשות חדשים, והם ככלל שליליים. אם אני לא עושה שום דבר, הם פועלים עליי, ובהחלט אפשרי שמוציאים אותי מהמצב הזה. או שאני עושה משהו ובאופן כזה משנה את מצבי. בשני המקרים המצבים משתנים למצבים הפוכים. נותנים לי להבין מלמעלה עד כמה מהר כל זה מתהפך והדעה שלי בקשר לחברים משלילית יכולה להפוך להיות חיובית, ואחר כך להיפך. כך מלמדים אותנו.

רוצים להשיג מאיתנו רק דבר אחד: שאנחנו ניצור בתוכנו דמות, מערכת, דגם של המצב האידיאלי העליון ונשתוקק אליו, בכך שאנו רוצים לממש אותו בינינו, לכלול אותו בתוכנו ולהפוך להיות לא "אנחנו", אלא "אחד". כלומר לא סתם להפוך להיות מחוברים יחד, אלא שעובדים כגוף אחד עד כדי כך, שה"אנחנו" נעלם, אין סכום, אלא יש "אחד" שכולל בתוכו הכול.

אנחנו יודעים שעשרת המרכיבים של הבריאה שמחברים בינינו בצורה הרמונית במדרגה התחתונה ביותר, הם שווי ערך לאחד, למרכיב בריאה אחד של המדרגה הבאה. האגו בה גדל ובזה שוב יוצר מנקודה אחת עוד עשרה מרכיבים שעובדים על עצמם, מתחברים יחד, עולים למדרגה הבאה, בזה שהופכים שם ליחידה אחת. זהו סדר הגדילה במדרגות.

לכן אנחנו צריכים כל הזמן לראות את הדגם הזה, עד שהוא יהפוך להיות למצב הפנימי שלנו, ממש עד להרגשה שאנחנו חיים בו, אנחנו קיימים בתוכו.

שאלה: כאשר במידה מסוימת מורגש המעבר מעשרה לאחד, אתה מתחיל להבין שאחרת גם לא היה יכול להיות. כלומר כל המצבים הרעים נשלחו בכוונה על ידי הבורא כדי להרגיש אחר כך את טובו ואת דאגתו.

תשובתי: זה קורה, מפני שבאופן כזה גדלה בך הרגישות לאבחנות ולתכונות חדשות שמקודם לא היית יכול להרגיש.

שאלה: לפעמים אני נמצא בכאלה מצבים במשך יום, יומיים, שבוע, ולפעמים עובר אותם בשניות. איך אפשר לזרז את התהליך הזה, איך לפנות בצורה נכונה לבורא?

תשובתי: אף פעם לא להצטער על אותו המצב שבו אתה נמצא, שיעבור כמה שיותר מהר אפילו המצב הטוב ביותר ויתחלף במצב גבוה יותר. לא לרצות לעכב אפילו לא שנייה אף אחד מהם. אי אפשר לעצור את הרגע, אחרת אתה מגיע לשׂטן, כמו דוקטור פָאוּסְט.

שאלה: ישנם כאלה מצבים שפשוט מתנפלים ונערמים עליי ואני אפילו לא מספיק לברר ולהבין, מה קורה איתי.

תשובתי: זה לא חשוב. אחר כך תברר. לעיתים אי אפשר לתפוס בצורה נכונה את המצב שלך אפילו בדרגה הבאה, אלא רק דרך כמה דרגות. לפעמים מה שכבר עברת מתחיל להיתפס ולהתממש כעבור עשר שנים. אל תדאג. העיקר זו התאוצה.

מתוך סדנה מס' 5 בכנס החינוך האינטגרלי, 04.02.2014

ידיעות קודמות בנושא:
שיחה אחד על אחד
יחידה אחת של השפעה
להעביר את כל המינוסים לפלוס

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/QXVVN

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest