מי אנחנו?

תנועת הערבות היא תנועה חברתית, א-פוליטית, ששמה לה למטרה להעלות את חשיבות ערך הערבות ההדדית בקרב עם ישראל ובאנושות כולה. היא הוקמה על ידי ארגון "קבלה לעם" העולמי, כדי להביא להכרה בקיומו של משבר עולמי המקיף את כל תחומי החיים, ולהציע דרכים מדעיות לפתרונו.

בתנועת "הערבות" פעילים אזרחים מכל שכבות האוכלוסייה, גברים נשים ובני נוער מכל המגזרים והמעמדות הסוציו-אקונומיים בחברה, ללא הבדל מין, גיל, דת וגזע.

לאור המצב הנוכחי, הרגשנו כי חובה לצאת ולהסביר את משמעות המושג "ערבות הדדית" לכל מי שגורל המדינה חשוב לו. אנו מרגישים, שדווקא בימים בהם מתקיים דיון חברתי מבורך על אופייה של החברה הישראלית, כולנו נדרשים לגשת אליו מתוך אחדות.

לתפיסתנו, שינוי חברתי יכול לצמוח רק מלמטה, תוך שינוי ערכי בקרב מסה קריטית של אנשים, ובעקבותיה בדעת הקהל כולו. איננו מאמינים בשינוי חברתי אמיתי דרך פוליטיקה בלבד.

בארץ ובעולם פועלים גופים וארגונים חברתיים רבים. אנו מברכים את כולם, ומושיטים יד לכל מי שמוטרד מהמצב הנוכחי, להתיישב יחד כשווים סביב שולחן עגול, ולקחת חלק בדו-שיח פתוח כחלק מהשינוי הערכי, שהחברה שלנו עוברת בימים חשובים אלה.

עלינו להכיר באחריות העצומה שמוטלת היום על כתפי כולנו, ללא יוצא מן הכלל, ולנקוט משנה זהירות כדי לא לפגום ביסודות שעליהם מושתתת המדינה שלנו.

רק אם נפעל באחריות, מתוך רצון טוב וכבוד הדדי, נוכל ליצור במדינה שינויים חיוביים.
ידיעות קודמות בנושא:
העם דורש צדק חברתי
להעביר את הרוח של בעל הסולם
לקפוץ מבלי להביט לאחור

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/s65qe

One comment

  1. יוסי בן סדון

    כמובן שאני בעד ערבות הדדית אבל אנחנו בגלל רצוננו להתכלל עם אזרחי המדינה מתבלבלים לחשוב שאנחנו יוצאים מאותו מקום שכן הם רוצים לשפר את מצבם הכלכלי והם פועלים בעל מנת לקבל ואילו אנחנו שמבינים אחרת בערבות פועלים בעל מנת להשפיע אני חושש שרצוננו לצאת להפצה תהיה בעוכרנו בהקשר הנדון

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest