מחלות גדילה

שאלה: על הנייר, הפרויקטים של שיטת החינוך וההשכלה האינטגרליים וההמלצות שלך, מובעים בצורה יפה מאוד. מה לעשות, שבפועל הם ממומשים לא כפי שזה כתוב ואינם תואמים להמלצות שלך?

תשובתי: העניין הוא, שאנחנו גדֵלים והקבוצה עוברת כל מיני מצבים. זה מה שנקרא "מחלות גדילה". כי ילד, בזמן התפתחותו, צריך לחלות במחלות ילדות, אחרת הגוף שלו לא יצבור בתוכו תכונות הגנתיות מיוחדות, לא יוכל לגייס את המערכת הפנימית להתנגדות לסביבה החיצונית.

אנחנו כל הזמן נמצאים תחת ההשפעה המזיקה של הסביבה הסובבת אותנו, והמערכות הפנימיות שלנו כל הזמן עובדות על כך, כדי לא לתפוס את השפעתה השלילית או איך שהוא לנטרל אותה. כך עובד כל גוף חי.

לדוגמה, כמה האבן יכולה לתפוס מבחוץ? מעט מאוד. לכן היא שומרת כל הזמן על אותו המבנה. הצמח תופס ונותן יותר. הבהמה, עוד יותר. והאדם תופס כמות עצומה של מידע, המון השפעות פסיכולוגיות למיניהן. ועל כל זה אנחנו צריכים להגיב, אחרת הגוף שלנו לא יחזיק מעמד! באופן כזה אנחנו מייצבים את עצמנו.

לכן אנחנו עוברים מחלות גדילה: עושים משהו נכון, משהו לא נכון, מביעים דעה, שותקים, צועקים, מקללים. תיתן לאנשים לחוות את כל זה! אנחנו צריכים לעבור מצבים כאלה. כתוצאה מכך הרבה אנשים יעזבו, יבואו חדשים, וכך בהדרגה יתארגן מה שצריך להיות.

מתוך שיעור בנושא "קבוצה והפצה", 22.10.2013

ידיעות קודמות בנושא:
חץ ההתפתחות
לדור הבא
כולם צריכים את חכמת הקבלה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/DeXtX

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest