דף הבית / משבר עולמי / מה טוב במשבר?

מה טוב במשבר?

photo_rav_gh70_176.jpg
The New York Times: במדינות עשירות בריאות התושבים הולכת ומשתפרת דווקא בעיצומו של המשבר. כתוצאה מאובדן מקומות עבודה, אנשים נמצאים פחות בלחצים, נוסעים פחות במכוניות ונפגעים פחות בתאונות דרכים. הם קונים פחות אלכוהול וסיגריות, ישנים יותר, עוסקים בפעילות גופנית ומכינים אוכל ביתי במקום ג'אנק-פוד.
כאשר האבטלה עולה ב-1% התמותה יורדת ב- 0.5%. מספר ההתאבדויות עולה, אבל באופן כללי מצבם הבריאותי של התושבים משתפר ואחוז התמותה יורד.
מחקרים מראים, שאצל בני האדם נשארים זיכרונות נעימים ממצבים קשים שעברו (כמו עוני, רעב, מלחמות). בני הנוער שגדלים כיום, יראו את החיים בצורה ריאלית יותר לאחר המשבר, הם ילמדו להאמין פחות למילים ויותר למעשים, ויסמכו יותר על עצמם ועל משפחתם.

תגובתי: כל זה היה טוב במשברים קודמים ואולי גם בנוכחי. אבל המשבר הנוכחי לא יחלוף כל עוד בני האדם לא ישיגו הרמוניה עם העולם הסובב אותם. זאת משום שהסיבה למשבר הנוכחי היא חוסר הרמוניה עם הטבע.

במילים אחרות, עלינו להשתנות! הזמן עצמו לא ישנה שום דבר. אני מקווה, שהמשבר ילמד אותנו מהר, מה עלינו לשנות ולאילו בני אדם עלינו להפוך – בני אדם שמשפיעים זה לזה. אני מקווה שהסטטיסטיקה לא תרגיע אותנו ולא תרחיק אותנו מקבלת החלטות על חינוך גלובלי של האנושות.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/EyrEy

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest