דף הבית / המשבר ופתרונו / מה אתם מציעים?

מה אתם מציעים?

חוות דעתו של מ. חזין, כלכלן: כולם כבר הבינו שבאזור האירו וגם יותר לרוחב, באיחוד האירופי, מתרחש משבר. אולם מעטים הם אלה שחושבים על תוצאות המשבר הזה. לצורך דוגמה, נציג הודעה קטנה מאתר RBK: "אחת מחברות הנפט הגדולות בעולם, החברה הבריטית-הולנדית Royal Dutch Shell, כבר אינה בוטחת בבנקים האירופאים. "אנחנו לא מוכנים לקבל על עצמנו סיכוני אשראי באירופה", כך הצהיר בעיתון Times המנהל הפיננסי של חברת Royal Dutch Shell, ס. הנרי. כל מאגרי המזומנים של Royal Dutch Shell (קרוב ל- 15 מיליארד דולר) הוצאו מהמוסדות הפיננסיים של אזור האירו ויועברו לחשבונות החברה בבנקים אמריקאיים.

אם החברות יתחילו להוציא כספים מהבנקים האירופאים, אז לבנקים האירופאים אין שום סיכוי לשרוד. אף על פי שהבעיות של האיחוד האירופי, במוקדם או במאוחר, תשתקפנה בכלכלת ארה"ב, אבל "אתה תמות היום ואני מחר". עבור ארה"ב זה יפתור לפי שעה את הבעיות, החיים יימשכו עד שההשפעה מהזרמת הכספים האלה תסתיים, אף על פי שזה יספיק עד לבחירות בנובמבר.

תגובתי: באופן כללי, לא ניתן לעצור את הקריסה של "האיחוד האטלנטי". ההגנה על היצרנים המקומיים תביא לפיצול, אחר כך לריחוק, להתנגדות, ולאחר מכן למכות, כלומר למלחמת עולם. מה אתם מציעים?

ידיעות קודמות בנושא:
הדבר האחרון שדרוש עכשיו
אין לאף אחד סיכוי
אמריקה ואירופה טובעות יחד

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/dPCly

One comment

  1. רב,
    הכל כתוב אצלנו בספרים ואנחנו וכל העולם צריכים לעבוד מלמטה למעלה כאשר אנחנו נותנים דוגמא, גם לתהליכים חינוכיים ולדעתי גם לתהליך כלכלי. אולי ניקח אחת הקבוצות ונבנה מיני-מערכת כלכלית, שלב אחר שלב, כניסוי בלבד (כמו ניסוי מדעי), ללא השקעת משאבים גדולים ונבחן את התוצאות ביחד.
    רק ואך ורק אנחנו יכולים לעשות זאת ורק להתנעת התהליך, כך שנוכל להציע משהו מוכח ופרקטי לעולם.
    לחיים.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest