מהשבי לחופשי

שאלה: האם חזרתו של גלעד שליט הביתה מעידה על רמה חדשה של חיבור בקרב העם שלנו?

תשובתי: ודאי שצריך לשמוח על כך שזה סוף סוף קרה. העם שלנו אינו יכול לסבול מצב שבו מישהו מבניו נמצא בשבי. אנחנו רואים שזה לא פשוט.

ומהצד השני, ודאי שבזה הבעיה לא נגמרה.

בואו נשמח על כך שבכל הנוגע לגלעד הכול הסתיים בצורה טובה. כמות המחבלים שמשוחררים תמורתו היא לא העניין. הוא חוזר, וזה טוב.

אינני חושב שזה ישפיע בצורה רצינית על חיבור העם. הסיפור נגמר, ובעוד חודש אנחנו כבר נשכח ממנו. אנחנו צריכים רק להבין שלפחות באותה הצורה שדאגנו לגלעד שליט כולם צריכים לדאוג לכל אחד, וכל אחד לכולם. הרי אנחנו שבויים ברצון האגואיסטי שלנו, והגיע כבר הזמן לצאת מהשבי הזה.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "מצווה אחת", 14.10.2011

ידיעות קודמות בנושא:
אין מה לדרוש, חוץ מהחיבור בינינו
לא כמו כולם…
על ידי הערבות אפשר להשיג הכול

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/rmxDe

One comment

  1. שולמית אילת

    בע"ה

    בואו יחד חברי וחיבורי נצא כולנו יחד לשמוח ובאותה הזדמנות נבקש את האור הזוהר להוליד בנו כלים כשרים ומוכשרים המחברים את כולנו יחד בהתאמה למסימה הנעלה ,נזמין את המנצח על התזמרת להוביל את המרכבה להיכל המלכות לשמוע את הצלילים הצלולים החודרים בעדינות לתוך נשמתינו פנימה ומולידים בנו ראי-יה צלולה ובהירה כולה מותאמת בהרמוניה המשותפת לכולנו יחד וביחד בהללו-יה.יהי רצון שבע"ה יתמלו משאלות ליבינו באור הזוהר ."עושה שלום במרומיו יעשה שלום עלינו אמן.ויפרוס על כולנו יחד את סוכת השלום שלא טיפול לעולם…אמן כן יהי רצון…

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest