מדרגת יראה

"אין להקב"ה בבית גנזיו, אלא אוצר של יראת שמים בלבד" (שמעתי, מאמר ל"ח).

קיימות ארבע מדרגות של התפתחות:

המדרגה הראשונה: העולם הזה, העולם שבו אנחנו נמצאים.

המדרגה השנייה: שלב ההכנה, נמצאים בו אנשים עם נקודה שבלב אשר מפתחים את חשיבותה מעל לעולם הזה, מעל לאגואיזם.

המדרגה השלישית: תשובה (תיקון) מיראה, מָדרגת הבינה, חפץ חסד, היכן שהאדם הופך להיות צדיק. כאן מתבצע תיקון ריאלי של 613 רצונות הנשמה ב"להשפיע בכוונה על מנת להשפיע".

המדרגה הרביעית: תשובה (תיקון) מאהבה, המָדרגה של הצדיק הגמור. כאן 613 הרצונות מקבלים תיקון של "לקבל בכוונה על מנת להשפיע", הידמות והשתוות לבורא.

מָדרגת היראה מאוד חשובה, זוהי הקדמה (התחלה, פרולוג) להידמות לבורא. האור פעם אחר פעם מגדיל לאדם את הרצונות האגואיסטיים, והאדם מתעלה מעליהם בכך שמעדיף לחבר את עצמו עם הנקודה שבלב. אחר כך, במדרגת האהבה, הוא מתחיל להשתמש ברצונות שלו למען "קבלה בכוונה על מנת להשפיע".

באופן כזה, מָדרגת היראה הופכת לכלי שלתוכו האדם בשלב הבא של מָדרגת האהבה, מקבל את גילוי הבורא, את אור האין סוף.

שלבי ההתפתחות מתחלפים לפי סידרם, ועלינו לדאוג באופן קבוע רק ליראה. כי הרי "יראה" זו עבודה בלתי פוסקת על המסך והאור החוזר, כדי להישאר כל הזמן מעל לרצון שלנו. מובן מאליו, שאת כל העבודה מבצע האור, אך מאיתנו חייבת לבוא בקשה לכך. גם בקבוצה צריך באופן בלתי פוסק להגביה את המטרה הזאת, לתמוך באיחוד ובקשר שבו נוצר הכלי הכללי המשותף, כוונה על מנת להשפיע, עלייה של כל אחד מעל לאגואיזם שלו.

בכך אנחנו עוזרים אחד לשני, מאחדים את הנקודות שבלב ויוצרים מהן את הכלי שלנו לקבלת העושר. וכאשר האיחוד שלנו ייושׂם, מייד יתגלה בו האור.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם מספר "שמעתי", 01.10.2010

ידיעות קודמות בנושא:
האהבה צומחת מהיראה
יראת ה'

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/8ZVkw

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest