דף הבית / המשבר ופתרונו / מגיפת הבדידות

מגיפת הבדידות

מחקר: חוקרים אמריקאיים עוקבים בחרדה אחרי הפיחות המהיר של ערכי המשפחה בארה"ב. מערכות היחסים המסורתיות בין גבר ואישה הופכות לארכאיות. 4 מתוך 10 אמריקאים סבורים, כי מוסד הנישואין הפך למיושן. החברה האמריקאית נוטה לפירוד. זה אופייני לכל הגזעים והקבוצות האתניות בארה"ב.

הגירושין הופכים לתופעה נפוצה יותר ויותר באמריקה המודרנית, עבור כל קבוצות הגיל, לגברים ולנשים. מספר המתגרשים הרב ביותר הוא בקרב גברים בני 50 (21%). נישואין מחדש הם לא אטרקטיביים. התפרקות המשפחה אינה תלויה במשבר.

שיעור הלידה לאישה, הוא 1.9. כמות הלידות מחוץ לנישואין גדלה בחמישים השנים האחרונות פי שמונה. גדל מספר האבות החד-הוריים, עד 8%.

45% מהאמריקאים מרוצים מהחלטת בית המשפט העליון על שוויון זכויות של הומואים וסטרייטים. עוד מעט הברית בין גבר ואישה עם הרבה ילדים ותוכניות ארוכות טווח, תיראנה מיושנות ותהפוכנה מושא ללעג.

תגובתי: הערכה מחודשת של ערכי החברה ה"מסורתית" עוברת על כל הפרמטרים שלה ותביא למסקנה יוצאת דופן לחלוטין – הסכמה עם החינוך האינטגרלי והיחסים החדשים במשפחה המוצעים, כאשר הנישואין אינם נערכים לפי התשוקה המינית, שכבר הוכיחה את אי יעילותה, אלא לפי המטרה העליונה של איחוד עם הבורא, והיכולת להשגתה דווקא עם בן/בת זוג מסוים.

ידיעות קודמות בנושא:
הסוף למשפחה!
ערכי המשפחה, תחת הסכין!
אמריקה נסוגה מהנישואין

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/lZDna

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest